Szczecin nową lokalizacją Runmageddonu

RMG-2019-6.jpg

Szczecin nową lokalizacją Runmageddonu

Szczecin po raz pierwszy stanie się areną popularnego cyklu biegów z przeszkodami Runmageddonu. W dniach 3-4 sierpnia 2019 r. w stolicy Pomorza Zachodniego dorośli, młodzież oraz dzieci będą mogli wziąć udział w tej niecodziennej, ekstremalnej zabawie. Zapisy do udziału w wydarzeniu już ruszyły.

W wakacyjny weekend Runmageddon po raz pierwszy w swojej pięcioletniej historii zawita do Szczecina. - Nasi przyjaciele Runmageddończycy z Pomorza Zachodniego dopytywali się, kiedy zorganizujemy event w ich pięknym mieście. W końcu udało się! Runmageddon dotrze już w sierpniu do miasta pachnącego czekoladą! Mimo, że do imprezy zostało jeszcze pięć miesięcy, przygotowania ruszyły już pełną parą, a wszystko po to, by zapewnić naszym uczestnikom ekstremalne i niezapomniane wspomnienia. - mówi przedstawiciel Runmageddonu Wojciech Dezydery Dardas.

Osoby, które lubią sportowe wyzwania i szukają oryginalnych pomysłów na wakacyjne weekendy, będą mogły przeżyć niezapomnianą przygodę podczas szczecińskiego Runmageddonu. Specjalnie dla nich Organizatorzy przygotowali 5 formuł ekstremalnego biegu. Dorośli będą mogli wystartować w: najłatwiejszym, trzykilometrowym odcinku najeżonym 15 przeszkodami - Intro; nieco trudniejszej formule Rekrut czyli sześciokilometrowym dystansie z 30 utrudnieniami; 12-kilometrowym Classic’u naszpikowanym 50 przeszkodami. Podczas Runmageddonu Szczecin, organizator zapewni też sportowa rozrywkę dla młodszych, przyszłych Runmageddończyków. Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły zmierzyć się z formulą KIDS liczącą 1 kilometr i 10 przeszkód. Nastolatkowie miedzy 12 a 15 rokiem życia staną przed wyzwaniem pokonania dwukilometrowej trasy Junior z 15 utrudnieniami.  Młodzież, która skończyła 16 lat, będzie mogła wystartować w formułach dla dorosłych: Intro i Rekrut, ale tylko za osobistą zgodą rodzica.

Zapisy do udziału w  Runmageddonie Szczecin już trwają. Chętni mogą zakupić pakiet startowy na wybraną formułę na stronie https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-szczecin-03-08-2019 . Ceny pakietu startowego w miesiącu marcu wahają się od 39 złotych za Runmageddon Kids po 169 złotych za formułę Classic.


Publikacja dostępna również w formacie: doc

Publikacja dostępna również w formacie: pdf


O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2018 roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).