Miejski wymiar ekstremalnej zabawy - Runmageddon Gliwice

Miejski wymiar ekstremalnej zabawy - Runmageddon Gliwice

Prawie 5000 uczestników wraz z najstarszą uczestniczką Runmageddonu w miniony weekend pokonało Runmageddon w Arenie Gliwice. Dzięki gościnności miasta Gliwice i świetnym trasom organizatora mieszkańcy Śląska oraz całej Polski mogli sprawdzić swoją siłę i charakter pokonując najbardziej ekstremalny w Polsce bieg z przeszkodami.

 

Miejski Runmageddon Gliwice przyciągnął na start prawie 5000 osób, w tym około tysiąca dzieci i młodzieży, którzy pokonywali dedykowane im formuły Kids i Junior. Sportowy klimat Areny Gliwice sprawił, że uczestnicy czuli się jak prawdziwi sportowcy. Nagłośnienie, światła i rozstawione w arenie przeszkody pozwoliły poczuć się jak na prawdziwych igrzyskach. Zaś trybuny umożliwiły kibicom dopingowanie i podziwianie zmagających się z trudnymi konstrukcjami Runmageddończyków. - Niby ta trasa nie była jakoś niebywale trudna, ale dostarczyła naprawdę świetnych emocji. Arena Gliwice, piękne miejsce, gdzie czuć sportowego ducha, świetnie sprawdziła się jako linia startu i mety. Trasa była różnorodna raz cięższe, raz lżejsze przeszkody i na koniec wyciskacze łez lub jak kto woli potu: Oponeo i Multirig. Świetna zabawa! - opowiada Tomek z Katowic startujący po raz 5 w Runmageddonie.  Pierwszego dnia, ponad 3200 startujący zdecydowało się zmierzyć z dystansem Rekrut - 6 kilometrów najeżonych ponad 30 przeszkodami. Z samego rana, jako pierwsi wystartowali profesjonalni biegacze przeszkodowi, z których najlepszymi okazali się być: z mężczyzn - Wojciech Brzoskwinia, z kobiet - Alicja Jasińska. Uczestnicy mierzyli się z przeszkodami konstrukcyjnymi np.:  Multirig, Fireman, które wymagały od nich dużej sprawności fizycznej oraz przygodowymi jak Indiana XXL, gdzie musieli skoczyć na linie do wody czy Lodowa wymagająca zanurzenia się w lodowatej wodzie. W sobotę swoją siłę i charakter sprawdzały też dzieci i młodzież od 4 do 15 roku życia.  Drugiego dnia, na starcie Runmageddonu stanęli uczestnicy formuły Intro, a wśród nich Pani Aleksandra - najstarsza uczestniczka Runmageddonu, która mając 81 lat w niedzielę pokonała już swój już trzeci Runmageddon. Tego dnia po raz pierwszy chętni mogli wziąć udział w Runmageddonie Family, czyli rodzinnym starciu z przeszkodami. Sami lepiej byśmy tego nie wymyślili.

- Runmageddon Gliwice miał wszystko to, co mieć powinien dobry film: super obsadę, zaskakujący scenariusz trasy i wywoływał mega emocje. Sami byśmy tego lepiej nie wymyślili! Wielkie dzięki dla organizatora za Lodową i za te niecodzienne emocje. - mówi Kasia, reprezentantka drużyny „Fighter” Film, która w sobotę pokonała formułę Rekrut.

Runmageddon Gliwice był pierwszą, wakacyjną edycją biegu z przeszkodami. Do kolejnej będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, gdyż zaplanowana jest w pierwszy weekend sierpnia (3-4.08.2019) w Szczecinie. Tuż po niej 17 sierpnia odbędzie się jednodniowy Runmageddon Łódź, a w weekend 31 sierpnia i 1 września ekstremalny bieg wyląduje ponownie na Śląsku, tym razem w Kopalni Węgla Kamiennego Knurów - Szczygłowice, gdzie odbędzie się górniczy Runmageddon Silesia JSW S.A. Wrześniowe wydarzenia przyciągną Runmageddończyków oraz osoby, które marzą o starcie w ekstremalnym biegu do Warszawy (14-15.09), do Gruzji w góry Kaukaz (21-27.09) i do miasta Gdańsk (28-29.09). W październiku fani jeszcze większych wyzwań będą mogli zmierzyć się z Górskim Runmageddon Kocierz 5-6.10.2019 oraz Finałem Runmageddonu, który zaplanowany jest na 19-20 października we Wrocławiu. Więcej informacji:https://www.runmageddon.pl/imprezy


Publikacja dostępna również w formacie: pdf

Publikacja dostępna również w formacie: doc


Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).