Historia Karola Kowalika, czyli jak zwyciężyć w Lidze Runmageddonu

Historia Karola Kowalika, czyli jak zwyciężyć w Lidze Runmageddonu

Ukończył 48 biegów, przebiegł ponad 400 kilometrów, pokonał 1775 przeszkód, a dokonał tego w około 80 godzin. Jak sam przyznaje, zawsze stawia sobie cele trudne do osiągnięcia, bo osiąganie właśnie takich sprawia mu największą satysfakcję. Swoją przygodę ze światem OCRów rozpoczął w pamiętnych Pabianicach dwa lata temu, podczas której doznał kontuzji. Ta jednak go nie powstrzymała. Gdy w 2018 roku odbierał statuetkę Weterana w Kocierzu wiedział już jakie wyzwanie postawi sobie na sezon 2019 – Karol Kowalik postanowił, że zawalczy o pierwsze miejsce w Lidze Runmageddonu i ukończy wszystkie biegi, w każdej formule.

„Pochodzę z małej miejscowości pod Krakowem, a obecnie mieszkam i pracuję w Łodzi. Jestem Project Managerem w agencji działającej w branży e-commerce i na co dzień koordynuję prace związane z wdrożeniami projektów. Ze sportem jestem związany od zawsze. W czasach szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum były to głównie gry zespołowe - najbardziej lubiłem grać w piłkę ręczną i siatkówkę, ale grałem również w piłkę nożną. W czasach studiów biegałem amatorsko. Po studiach na chwilę rozstałem się ze sportem, a kiedy postanowiłem do niego powrócić, przeczytałem artykuł o Runmageddonie i biegach OCR, które stawały się wówczas coraz popularniejsze. Wymagają one połączenia kondycji potrzebnej do biegania i siły niezbędnej do pokonywania przeszkód oraz wytrzymałości potrzebnej do połączenia tych dwóch rzeczy razem. Trasy nierzadko prowadzą przez trudny teren, a zawody odbywają się w ekstremalnie ciężkich warunkach. Mówiąc krótko: biegi OCR wymagają wszechstronności. Wszystko to sprawiło, że postanowiłem spróbować swoich sił i zmierzyć się z wyzwaniem pokonania trasy Runmageddonu” – wspomina Karol.

 

>>>Inspirującą historię Karola Kowalika przeczytać można na stronie: https://www.runmageddon.pl/magazyn/historia-karola-kowalika-czyli-jak-wykrecic-najlepszy-wynik-w-lidze-runmageddonu<<<


Publikacja dostępna również w formacie: doc

Publikacja dostępna również w formacie: pdf


O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).