Ekstremalna przygoda za dnia i nocy czyli Runmageddon w Arenie Gliwice

Ekstremalna przygoda za dnia i nocy czyli Runmageddon w Arenie Gliwice

To już pewne, na terenie Areny Gliwice odbędzie ekstremalny bieg z przeszkodami. Po raz drugi mieszkańcy Śląska i całej Polski wystartują w tym ekscytującym wydarzeniu.  Chętni sprawdzą się w nocnej formule biegu, pokonując jego trasy tuż po zmroku. Czy druga edycja Runmageddonu Gliwice powtórzy sukces pierwszej? To okaże się w dniach 11-12 lipca 2020 r.

Sukces wydarzenia 2019 roku zachęcił organizatora Runmageddonu oraz gospodarzy - Arenę Gliwice do ponownej organizacji ekstremalnego biegu z przeszkodami w miejskim stylu. Runmageddon Arena Gliwice odbędzie w dniach 11-12 lipca br. Będzie to dwudniowy event nasycony atrakcjami. Uczestnicy będą mogli wybierać spomiędzy sześciu formuł: dla dorosłych, młodzieży, dzieci i całych rodzin. Debiutanci poznają smak ekscytującego sportu, pokonując dystans Intro (3 km i 15 przeszkód). Osoby, które szukają większych sportowych wyzwań, mogą zapisać się do udziału w Rekrucie, czyli 6-kilometrowym biegu z 30 przeszkodami. Rekrut to formuła najczęściej wybierana przez Runmageddończyków. Młodzież w wieku 12-15 lat będzie mogła zmierzyć się na trasie o długości dwóch kilometrów z 15 przeszkodami, a dla dzieci (4-11 lat) przygotowany będzie jednokilometrowy Runmageddon Kids z 10 przeszkodami. Ponadto, po raz drugi w Gliwicach udział w Runmageddonie będą mogły wziąć całe rodziny. Zamiast spędzać sobotę w domu przed telewizorem czy komputerem, dorośli i dzieci zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy na 2-kilometrowej trasie Formuły Family najeżonej 15 przeszkodami - Zeszłoroczne wydarzenie potwierdziło, że miejski Runmageddon też może być pełen ekstremalnych wrażeń, dlatego już przebieram nogami na myśl o starcie w tej edycji. W zeszłym roku pobiegłam w formule Family i było fenomenalnie. Dzieci triumfowały radośnie, bo na trasie były lepsze od rodziców, a my pękaliśmy z dumy, że nasi mali bohaterowie są tacy dzielni - mówi Agnieszka.

Nowością Runmageddonu Arena Gliwice 2020 będzie gwarantująca mocne wrażenia formuła Nocnego Rekruta. Pierwszy raz w tej lokalizacji będzie można pokonać dystans 6 kilometrów z 30 przeszkodami tuż po zmierzchu.  Startujący będą mogli też podjąć decyzję, czy chcą wziąć udział w serii „Open” - dla wszystkich, gdzie za każdą niepokonaną przeszkodę wykonać należy 20 karnych burpees’ów, czy wolą ścigać z najlepszymi w serii „Elite”. - Gliwickiej edycji 2019 roku wzięło udział około 5 tys. startujących. Ten event wyjątkowo spodobał się Runmageddończykom. Trasa nie była trudna, ale za to bardzo urozmaicona.  Arena zachwyciła uczestników. Stwierdziliśmy, że to dobry pomysł, by jeszcze raz odtworzyć te emocje. Choć z pewnością w tym roku zaskoczymy startujących czymś nowym, bo w końcu Runmageddon lubi zaskakiwać. - mówi dyrektor eventu Jacek Parol.

Zapisy na Runmageddon Arena Gliwice już zostały otwarte i warto jak najszybciej zaplanować sobie start w tym wydarzeniu, gdyż ceny biletów w lutym są bardzo atrakcyjne. Więcej informacji o wydarzeniu: http://bit.ly/31EuU6o


Publikacja dostępna również w formacie: pdf

Publikacja dostępna również w formacie: doc


Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).