wtorek, 25 października 2022

Zakończenie sezonu i Finał Superligi Runmageddonu

W ubiegły weekend na polanie Jakuszyce odbyła się finałowa edycja Runmageddonu, w której wzięło udział ponad 2500 uczestników. Ostatnia w tym roku edycja dostarczyła mnóstwa emocji i sportowych wyzwań, gdyż podczas niej odbyły się finałowe biegi Superligi RMG, w których prawdziwi zawodnicy OCR ścigali się o najlepszy czas i miejsce na podium

Sobota jak i niedziela dostarczyły wiele pozytywnych emocji a malownicze tereny skąpane w jesiennych barwach wręcz zachwycały uczestników. Event Runmageddonu rozpoczął się w sobotę rano startem zawodników serii Elite - profesjonalnych biegaczy OCR, którzy pokonali 9,9 km kilometrów z ponad 30 przeszkodami.

Tego dnia miały też miejsce nieoficjalne rozgrywki Runmageddon Games, czyli fantastycznej rywalizacji na krótkodystansowym torze przeszkód, którego frekwencja była imponująca.

W niedziele zaś odbył się już ostatni w tym roku bieg formuły Hardcore by Tarczyński liczący około 23,7 km i ponad 70 przeszkód. Była to ostatnia a zarazem największa szansa na wygranie Superligi RMG.

Zwyciężczynią rywalizacji Supeligii RMG została  Małgorzata Szaruga - Socios Silesia, która już nie po raz pierwszy w pięknym stylu wygrała Runmageddon. Drugie miejsce zajęła Klaudia Szuba-Łata z Runmageddon Team, która przez cały sezon walczyła o to zacne miejsce i nagrodę, a trzecie miejsce przypadło Marcelowi Fabianowi z Socios Silesia.