I
EN
Instagram

Przeszkody

Sprawdź, co Cię czeka!

 

Zobacz częściową listę przeszkód, które czekają na Ciebie na trasie Runmageddonu! Nie będziemy Cię przekonywać, że to kres naszej fantazji - możliwe, że zastąpimy niektóre przeszkody czymś jeszcze bardziej morderczym, katorżniczym i złośliwym... bo wiemy, że im trudniej, tym lepiej!

 

Uwaga! nie gwarantujemy, że wszystkie wymienione poniżej przeszkody
pojawią się na każdej edycji Runmageddonu!

 

Począwszy od Runmageddonu Silesia (10.06.2017) zostają wprowadzone nowe zasady dla serii Elite.  Szczegółowy opis nowych zasad jest dostępny  TUTAJ.

Szczegółowy opis nowych zasad pokonywania przeszkód znajduje się tutaj.

 

 

Wśród najważniejszych zmian znalazły się:

- nowe zasady pokonywania przeszkód (m.in. zakaz pomagania uczestnikom przy pokonywaniu przeszkód konstrukcyjnych)

- obowiązek startu w opasce na głowie z widocznym z przodu numerem zawodnika

- rozdzielenie fali kobiet i mężczyzn

- nowe zasady protestów i dyscyplinarne

 

DEPTANIE SZAŁASU

Widzisz dziwną konstrukcję, coś jak dach, ale bez poszycia. Zamiast zastanawiać się co to jest, lepiej pomyśl jak to przejść, bo ileż można myśleć, gdy czas leci...
 

TA JEDYNA

Masz jedną linę, dwie ręce, dwie nogi i mnóstwo możliwości, aby przeprawić się przez staw/bagno nie brudząc się. Ale nawet jeśli tu Ci się uda, czysty do mety nie dobiegniesz, już my o to zadbamy.

 

Zasłona dymna

Już na starcie nie jest lekko. Zaczynasz bieg, nie widząc nic dalej niż na odległość wyciągniętej ręki. Potem jest już tylko ciężej...

KOSZMAR WULKANIZATORA

Ktoś złośliwy porozrzucał stare opony, które stoją Ci teraz na drodze do mety. Możesz je uprzątnąć lub przebiec po nich. Druga opcja jest zdecydowanie szybsza.

Ukośna

Aby zdobyć Everest, będziesz musiał wspiąć się na sam szczyt… swoich umiejętności oczywiście. Jeśli to Ci nie pomoże, spróbuj z pomocą kolegi z biegu (koleżanka też może być). Jak już wejdziesz, pomóż temu za Tobą.
 

TARZAN

Idziesz przez las. Nagle na Twojej drodze pojawia się rwąca rzeka pełna krokodyli i piranii. Nie ma jak jej obejść ani ominąć. Jedyna droga, to przejść górą, po drzewach. W ramach bonusu, można pokazać biceps – tu będziemy robić masę zdjęć…
 

ŚCIANA

Biegniesz sobie spokojnie, a tu nagle ściana. Jeśli akurat nie masz przy sobie saperki, jedyne wyjście, które masz, to ją przeskoczyć.
 

PAJĘCZYNA

Widzisz dwa drzewa, a między nimi rozpięta jest ogromna pajęczyna. Zastanawiasz się jaki pająk mógł ją zrobić? Jeśli nie przejdziesz przez nią odpowiednio szybko, będziesz się mógł o tym sam przekonać. Uwierz nam - nie chcesz tego.
 

MARZENIE GORYLA

Niektórzy twierdzą, że człowiek pochodzi od małpy i ten fakt może się przydać. Powróć do korzeni, poczuj w sobie zew natury i przejdź tę przeszkodę niczym król dżungli.
 

STÓG SIANA

Przy budowaniu trasy wpadła mi do niego igła. Ponieważ to była moja ulubiona igła, dopóki jej nie znajdziemy, stóg zostaje, a Ty będziesz musiał się przez niego przeprawić.
UWAGA! Za znalezienie mojej igły dodatkowa nagroda na mecie.
 

KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ

Typowa przeszkoda z zawodów jeździeckich. Koń daje radę z dżokejem w siodle, my będziemy mili i nie każemy Ci skakać z kolegą na plecach. Jak nie przeskoczysz, będziesz obiektem żartów we wszystkich stajniach przez kilka najbliższych miesięcy.
 

MIOTACZ OGNIA

W oddali widzisz już metę i wiwatujące tłumy. Nagle z nieba spadają meteoryty i zagradzają drogę ogniem. Teraz nie możesz już zawrócić.

 

RÓWNOWAŻNIA

Najdłuższe 20 metrów Twojego życia, każdy krok to potencjalny spadek i kąpiel w zimnej, przypominającej wodę brei. Poczujesz się odrobinę jak akrobata na linie nad przepaścią.
Trzeba iść TIP-TOPKAMI, ale nawet to nie gwarantuje sukcesu!
 

DOMEK

Pięciometrowy domek z łańcuchami. Najpierw trzeba do tych łańcuchów doskoczyć, aby później móc się na niego wdrapać używając siły rąk. Po znalezieniu się na szczycie musisz zejść tak, aby niczego sobie nie złamać na stromiźnie. (Były złamania - pozdrawiamy Andrzeja z Warszawy!).

LODOWA

Kontener z lodem. Jesteś morsem? Będzie Ci łatwiej, ale dla utrudnienia trzeba zanurkować pod belką - tak musisz cały zanurzyć się w lodowatej wodzie, a później... wynurzyć się i biec dalej!

 

MARZENIE AGATY

Poszliśmy na łatwiznę i obróciliśmy Koszmar Wulkanizatora o 90 stopni. Teraz musisz się po tych oponach wdrapać.

W sezonie 2017 ta przeszkoda nosiła miano Marzenia Agaty - w ramach akcji charytatywnej, z której dochód przeznaczony został na WOŚP!

Niech Ci służy Agato! :)

ZASIEKI

PADNIJ I CZOŁGAJ SIĘ!

I tak 25 metrów. Czasem pod zasiekami będzie błoto, czasem woda,  piach lub kamienie. I nie myśl, że się zgrywamy - wisi nad Tobą prawdziwy drut kolczasty, podniesiesz tyłek i dziura w spodniach, majtkach i du$%2. 

 

SPACER Z PIESKIEM

Trzeba wyprowadzić Azora na spacer, tylko, że nasz Azor wyjątkowo jest uparty i waży 33kg. Możesz się poczuć jakbyś ciągnął 33kg kamulec, ale nie mów mu tego - jest psina wrażliwy.

 

ŻONA RYBAKA

Wpadłeś w sieć i musisz teraz przeczołgać się pod nią i znaleźć wyjście.
Sieć ma to do siebie, że nie pozwala się tak łatwo uwolnić, ale nie z nami takie numery!
 

GANG BANG

Żywa przeszkoda. Zbieramy z okolicy największych chłopaków i ustawimy ich na Twojej drodze. Mają jeden cel -  ZATRZYMAĆ CIĘ. Niestety Twój cel jest dokładnie odwrotny i tworzy się napięta sytuacja...
 

ZAKUPY W DYSKONCIE

Bardzo życiowa sytuacja - musisz przenieść ciężką torbę (wór) z miejsca A do miejsca B. Po drodze standardowo, góry, doliny, rzeki i jeziora.
Będzie: jak w każdą niedzielę w markecie.

OPONKA

Nie daj się zmylić pieszczotliwej nazwie - opona od traktora swoje waży, a musisz nią miotać jak szatan, raz w tę raz we w tę. Tylko po tych zabawach wraca na miejsce!
 

POMOC DROGOWA

Czasem w trakcie Runmageddonu dostajemy zgłoszenia z naszej drugiej pracy, że ktoś złapał gumę. Dlatego zdarza nam się wysłać zawodników na ratunek. W skrócie łap nową oponę i zanieś Mirkowi - Mirek zaparkował tam, jakiś kilometr stąd.
Ruchy!

 

MENTALNA

Dosłowne zastosowanie znanego frazesu „kto nie ma w głowie, ten ma w nogach”.
A zatem: jeśli nie znasz odpowiedzi na arcytrudne pytanie z dziedziny humanistyki czy matematyki, to czeka Cię karna rundka. Najpewniej w towarzystwie ciężkiego, betonowego kloca :)

CZARNA WDOWA

Jedyny taki okaz zamieszkujący tereny Polski. Trzeba będzie sprawnie i zgrabnie przejść przez jej sieć! Unikaj lin jak Tom Cruise laserów w Mission Impossible!

SZPULE

Żwawo, jednym susem - tak trzeba będzie skakać ze szpuli na szpulę.
Co jak nie doskoczysz? Dowiesz się na miejscu, empirycznie.

WCIĄGANIE KLOCA

Betonowy kloc przywiązany do liny - zapieramy się mocno i ciągniemy w górę! 

TRUMNA

Będziecie się czołgać w ciemnościach i wilgoci. Warto wyjść z nich żywym.

INDIANA JONES

Niczym Harrison Ford trzeba będzie pokonać piekielny dół, za pomocą dyndającej z góry liany (z tym, że on zapewne korzystał z pomocy dublerów, Wy takiej szansy nie dostaniecie).
A to wszystko w rytmie muzyki Johna Williamsa- TA TA TA TAAAA TA TA TAAAA (wiecie o co chodzi), jak nie to zapraszamy tutaj.

WILCZY DÓŁ

Wykopany dół w celu złapania wilka (czytaj: Ciebie). Trzeba będzie się z niego jakoś wydostać. Oby nie nogami do przodu...

WSPINANIE SIĘ PO LINIE

Nazwa mało oryginalna, ale cóż, nie pozostaje nic innego jak zaangażować przedramiona, ramiona, plecy, barki, itd. i hop siup - wdrapać się na szczyt. 

KOMANDOS

Mur, przy nim lina – chyba wiesz co zrobić. Wersja dla zaawansowanych – wchodzenie po murze na linę. Z góry rozciąga się ładny widok, można pozować i robić zdjęcia.

INDIANA JONES XXL

Duży może więcej... dlatego też Indiana urósł. Trzy razy. Kilkanaście metrów lotu wystawi na próbę siłę i charakter nawet największych twardzieli. 

PORODÓWKA

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się skąd się biorą prawdziwi wojownicy, możecie wystartować w Runmageddonie i przekonać się na własnej skórze, właśnie na porodówce. Pod tą nazwą kryje się kilka rzędów opon, przytwierdzonych do ziemi drewnianym palem. Jedyny sposób na jej pokonanie - przytulić się do matki ziemi i wyjść z drugiej strony jako nowo narodzony i bogatszy o kilkanaście otarć człowiek!

ŚCIANY PIONOWE

...dzielą się u nas na wysokie i najwyższe. Jeżeli nie masz dwóch metrów wzrostu, zapewne nie pokonasz większości z nich samodzielnie. Jeżeli napotkasz taki problem, na pewno ktoś Ci pomoże - odpłać się tym samym! 

TESLA

Biegniesz, biegniesz i nagle widzisz rusztowanie ze zwisającymi zewsząd sznurami. Co w tym takiego trudnego? Wystarczy przez nie przebiec. PORAŻAJĄCO łatwe. 

Pro Skater 4

Każdy, kto grał za młodu na PlayStation w przygody niejakiego Antka Sokoła, kojarzy rampy deskorolkowe. Tutaj zadanie jest proste - wbiec na szczyt. Ach, no tak, wspominaliśmy, że ta rampa ma ponad 4 metry wysokości i jakieś 6 nabiegu? 

Pole Dance

Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom społecznym i dajemy Wam możliwość tańca na rurce. Hip Dip, Cartwheel? Wspięcie, obrót, podskok i zjazd. Kocie ruchy wysoce pożądane. Pole Dance to najnowszy krzyk mody! 

Wędka Żniwiarza

Na Wędkę Żniwiarza zostanie złowiona każda dobra sztunia. Jeśli Ci się nie uda, żniwo będzie zebrane w postaci karnych burpees!