I
PL
EN

Przeszkody

Sprawdź, co Cię czeka!

 

Zobacz częściową listę przeszkód, które czekają na Ciebie na trasie Runmageddonu! Nie będziemy Cię przekonywać, że to kres naszej fantazji - możliwe, że zastąpimy niektóre przeszkody czymś jeszcze bardziej morderczym, katorżniczym i złośliwym... bo wiemy, że im trudniej, tym lepiej!

 

Uwaga! nie gwarantujemy, że wszystkie wymienione poniżej przeszkody
pojawią się na każdej edycji Runmageddonu!

 

Począwszy od Runmageddonu Silesia (10.06.2017) zostają wprowadzone nowe zasady dla serii Elite.  Szczegółowy opis nowych zasad jest dostępny  TUTAJ.

Szczegółowy opis nowych zasad pokonywania przeszkód znajduje się TUTAJ.

 

 

Wśród najważniejszych zmian znalazły się:

- nowe zasady pokonywania przeszkód (m.in. zakaz pomagania uczestnikom przy pokonywaniu przeszkód konstrukcyjnych)

- obowiązek startu w opasce na głowie z widocznym z przodu numerem zawodnika

- rozdzielenie fali kobiet i mężczyzn

- nowe zasady protestów i dyscyplinarne

 

TA JEDYNA
TA JEDYNA

Masz jedną linę, dwie ręce, dwie nogi i mnóstwo możliwości, aby przeprawić się przez staw/bagno nie brudząc się. Ale nawet jeśli tu Ci się uda, czysty do mety nie dobiegniesz, już my o to zadbamy.

 

ZASŁONA DYMNA
ZASŁONA DYMNA

Już na starcie nie jest lekko. Zaczynasz bieg, nie widząc nic dalej niż na odległość wyciągniętej ręki. Potem jest już tylko ciężej...

KOSZMAR WULKANIZATORA
KOSZMAR WULKANIZATORA

Ktoś złośliwy porozrzucał stare opony, które stoją Ci teraz na drodze do mety. Możesz je uprzątnąć lub przebiec po nich. Druga opcja jest zdecydowanie szybsza.

UKOŚNA
UKOŚNA

Aby zdobyć Everest, będziesz musiał wspiąć się na sam szczyt… swoich umiejętności oczywiście. Jeśli to Ci nie pomoże, spróbuj z pomocą kolegi z biegu (koleżanka też może być). Jak już wejdziesz, pomóż temu za Tobą.
 

TARZAN
TARZAN

Idziesz przez las. Nagle na Twojej drodze pojawia się rwąca rzeka pełna krokodyli i piranii. Nie ma jak jej obejść ani ominąć. Jedyna droga, to przejść górą, po drzewach. W ramach bonusu, można pokazać biceps – tu będziemy robić masę zdjęć…
 

ŚCIANA
ŚCIANA

Biegniesz sobie spokojnie, a tu nagle ściana. Jeśli akurat nie masz przy sobie saperki, jedyne wyjście, które masz, to ją przeskoczyć.
 

MIOTACZ OGNIA
MIOTACZ OGNIA

W oddali widzisz już metę i wiwatujące tłumy. Nagle z nieba spadają meteoryty i zagradzają drogę ogniem. Teraz nie możesz już zawrócić.

 

RÓWNOWAŻNIA
RÓWNOWAŻNIA

Najdłuższe 20 metrów Twojego życia, każdy krok to potencjalny spadek i kąpiel w zimnej, przypominającej wodę brei. Poczujesz się odrobinę jak akrobata na linie nad przepaścią.
Trzeba iść TIP-TOPKAMI, ale nawet to nie gwarantuje sukcesu!
 

DOMEK JĘDRYSEK
DOMEK JĘDRYSEK

Pięciometrowy domek z łańcuchami. Najpierw trzeba do tych łańcuchów doskoczyć, aby później móc się na niego wdrapać używając siły rąk. Po znalezieniu się na szczycie musisz zejść tak, aby niczego sobie nie złamać na stromiźnie. (Były złamania - pozdrawiamy Andrzeja z Warszawy!). Jeśli chcecie zmierzyć się z tą odjechaną przeszkodą, wpadajcie na Runmageddon Myślenice!

LODOWA
LODOWA

Kontener z lodem. Jesteś morsem? Będzie Ci łatwiej, ale dla utrudnienia trzeba zanurkować pod belką - tak musisz cały zanurzyć się w lodowatej wodzie, a później... wynurzyć się i biec dalej!

 

ŚCIANA Z OPON
ŚCIANA Z OPON

Masz deja vu? Zgadza się, gdzieś to już widziałeś. Obróciliśmy Koszmar Wulkanizatora o 90 stopni. Na co czekasz? Na górę!

W sezonie 2017 ta przeszkoda nosiła miano Marzenia Agaty - w ramach akcji charytatywnej, z której dochód przeznaczony został na WOŚP!

Niech Ci służy Agato! :)

ZASIEKI
ZASIEKI

Przedzierasz się przez drut kolczasty jak uciekinier z więzienia. W sumie to masz nawet gorzej. Nie goni Cię policja, ale inni, żądni krwi i zwycięstwa Runmageddończycy! Dasz radę im uciec?

SPACER Z PIESKIEM
SPACER Z PIESKIEM

Trzeba wyprowadzić Azora na spacer, tylko, że nasz Azor wyjątkowo jest uparty i waży 33kg. Możesz się poczuć jakbyś ciągnął 33kg kamulec, ale nie mów mu tego - jest psina wrażliwy.

 

ŻONA RYBAKA
ŻONA RYBAKA

Wpadłeś w sieć i musisz teraz przeczołgać się pod nią i znaleźć wyjście.
Sieć ma to do siebie, że nie pozwala się tak łatwo uwolnić, ale nie z nami takie numery!
 

GANG BANG
GANG BANG

Żywa przeszkoda. Zbieramy z okolicy największych chłopaków i ustawimy ich na Twojej drodze. Mają jeden cel -  ZATRZYMAĆ CIĘ. Niestety Twój cel jest dokładnie odwrotny i tworzy się napięta sytuacja...
 

SPACER FARMERA
SPACER FARMERA

A co to za wihajster (Wie heißt er?) leży przed Tobą? Nie ma czasu na przemyślenia, bierz go i zasuwaj pętelki!

ODCINEK Z OBCIĄŻENIEM
ODCINEK Z OBCIĄŻENIEM

Bardzo życiowa sytuacja - musisz przenieść ciężką torbę (wór) z miejsca A do miejsca B. Po drodze standardowo, góry, doliny, rzeki i jeziora.
Będzie: jak w każdą niedzielę w markecie.

PRZEWRACANIE OPONY
PRZEWRACANIE OPONY

Ulubione zajęcie Pudziana z czasów siłaczy! Po tej przeszkodzie wymienisz oponę w traktorze szybciej niż spece z F1 w tych swoich bolidach.

MENTALNA
MENTALNA

Dosłowne zastosowanie znanego frazesu „kto nie ma w głowie, ten ma w nogach”.
A zatem: jeśli nie znasz odpowiedzi na arcytrudne pytanie z dziedziny humanistyki czy matematyki, to czeka Cię karna rundka. Najpewniej w towarzystwie ciężkiego, betonowego kloca :)

CZARNA WDOWA
CZARNA WDOWA

Jedyny taki okaz zamieszkujący tereny Polski. Trzeba będzie sprawnie i zgrabnie przejść przez jej sieć! Unikaj lin jak Tom Cruise laserów w Mission Impossible!

SZPULE
SZPULE

Żwawo, jednym susem - tak trzeba będzie skakać ze szpuli na szpulę.
Co jak nie doskoczysz? Dowiesz się na miejscu, empirycznie.

WCIĄGANIE TRYLINKI
WCIĄGANIE TRYLINKI

Betonowy kloc przywiązany do liny - zapieramy się mocno i ciągniemy w górę! 

TRUMNA
TRUMNA

Będziecie się czołgać w ciemnościach i wilgoci. Warto wyjść z nich żywym.

INDIANA JONES
INDIANA JONES

Niczym Harrison Ford trzeba będzie pokonać piekielny dół, za pomocą dyndającej z góry liany (z tym, że on zapewne korzystał z pomocy dublerów, Wy takiej szansy nie dostaniecie).
A to wszystko w rytmie muzyki Johna Williamsa- TA TA TA TAAAA TA TA TAAAA (wiecie o co chodzi), jak nie to zapraszamy tutaj.

WILCZY DÓŁ
WILCZY DÓŁ

Wykopany dół w celu złapania wilka (czytaj: Ciebie). Trzeba będzie się z niego jakoś wydostać. Oby nie nogami do przodu...

WSPINANIE SIĘ PO LINIE
WSPINANIE SIĘ PO LINIE

Nazwa mało oryginalna, ale cóż, nie pozostaje nic innego jak zaangażować przedramiona, ramiona, plecy, barki, itd. i hop siup - wdrapać się na szczyt. 

KOMANDOS
KOMANDOS

Mur, przy nim lina – chyba wiesz co zrobić. Wersja dla zaawansowanych – wchodzenie po murze na linę. Z góry rozciąga się ładny widok, można pozować i robić zdjęcia.

INDIANA JONES XXL
INDIANA JONES XXL

Duży może więcej... dlatego też Indiana urósł. Trzy razy. Kilkanaście metrów lotu wystawi na próbę siłę i charakter nawet największych twardzieli. 

PORODÓWKA
PORODÓWKA

Porodówka to miejsce, w którym wielu z nas przyszło na świat. My dajemy Wam nowe życie! Przypomnisz sobie, jak mocno walczyłeś o to, aby rozpocząć swoje jestestwo. 

WĘDKA ŻNIWIARZA
WĘDKA ŻNIWIARZA

Na Wędkę Żniwiarza zostanie złowiona każda dobra sztunia. Jeśli Ci się nie uda, żniwo będzie zebrane w postaci karnych burpees! 

POLE DANCE
POLE DANCE

Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom społecznym i dajemy Wam możliwość tańca na rurce. Hip Dip, Cartwheel? Wspięcie, obrót, podskok i zjazd. Kocie ruchy wysoce pożądane. Pole Dance to najnowszy krzyk mody! 

MULTI RIG
MULTI RIG

Tarzan skacząc po lianach myślał, że jest kozakiem, bo nigdy nie spróbował Multiriga! Łapy po nim odpadają, ale satysfakcja po przejściu jest nie do opisania!

FIREMAN
FIREMAN

Kto w dzieciństwie nie chciał pracować w Straży Pożarnej? Spełniamy Wasze marzenia! Oczywiście robimy to po swojemu… Strażak z rury zjeżdża, a Wy musicie się na nią wspiąć. Zadowoleni?

WIATROWA
WIATROWA

„Błoto we włosach potargał wiaaatr” – potarga też ubranie, uszy i wszystko, co odstaje od tułowia. Nie ma to jak porządne suszonko po wyjściu z zimnej wody, prawda?

 

MOSTEK TYBETAŃSKI
MOSTEK TYBETAŃSKI

Musisz mieć cierpliwość mnicha i równowagę cyrkowca – inaczej nie będzie łatwo!

 

BAGNA
BAGNA

Zapisałeś się na Runmageddon = wpadłeś w bagno. Dosłownie! Błotne kąpiele sprzyjają cerze i działają odżywczo na ciało. Dobra, to nieprawda… Robimy to tylko po to, żeby uprzykrzyć Wam życie!

 

ZMORA HYDRAULIKA
ZMORA HYDRAULIKA

To śni się po nocach nie tylko hydraulikom. Tona żelastwa, która wystawia na prawdziwą próbę. Zobaczymy jaki z Ciebie majster!

ŚCIANKI W WODZIE
ŚCIANKI W WODZIE

Sprawa jest prosta – dajemy nura. Rybka lubi pływać, polubisz i Ty! W wodzie ciężko robić burpeesy, więc raczej nie masz wyjścia.

WODNE WIĘZIENIE
WODNE WIĘZIENIE

Pozdrowienia zza krat! Na ich widok już będziesz mokry – tym bardziej, że przechodząc po nich, będziesz zanurzony w wodzie po sam nos.

JELITO
JELITO

Poczujesz się niczym grasujący tasiemiec. Ciekawe, czy zobaczysz światełko w tunelu…

RZUT TELEFONEM DO CELU
RZUT TELEFONEM DO CELU

Przyznawać się! Każdy w złości chciał kiedyś rzucić swoim telefonem. U nas zrobisz to bez żadnych konsekwencji! No chyba, że masz scentrowane oko. Wtedy czeka Cię kara w postaci burpeesów lub dodatkowej pętli.

X-MEN
X-MEN

Poczujesz się jak superbohater, niczym z komiksów Marvela! Nadprzyrodzone moce mile widziane, bo zwykły śmiertelnik będzie miał z tym problem. Duży problem…

ZJEŻDŻALNIA
ZJEŻDŻALNIA

Czyli marzenie każdego, dużego dzieciaka! Parki wodne to przy tym pikuś. Kilkudziesięciometrowa zjeżdżalnia sprawi, że poczujesz, co to znaczy prawdziwa prędkość! Finał będzie baaardzo mokry.

ŚCIANA WAHLIWA
ŚCIANA WAHLIWA

Nie wiemy kim był Wahliw, ale stworzył dla nas ścianę, której… nie zawahamy się użyć na Runmageddonie!

POD BELKĄ
POD BELKĄ

Strzyka w krzyżu, kiedy schylasz się, by podnieść coś z podłogi? Niedobrze, czas to naprawić… trenując czołganie się pod belą na Runmageddonie!

KRATOWNICA
KRATOWNICA

W zależności od tego jaki mamy humor, będziemy kazać Wam czołgać się pod Kratownicą, albo przebiec po belkach górą! Żadna opcja nie oszczędzi Waszego ciała!

SLACK LINE
SLACK LINE

Równowaga w życiu to podstawa! Czy wykażesz się nią na naszych pasach, które wymagają nadludzkiego opanowania i poczucia sprawnie działającego błędnika? Sprawdzimy!

POZNAŃSKIE KOZIOŁKI
POZNAŃSKIE KOZIOŁKI

Będziesz atrakcją turystyczną, lepszą niż słynne parzystokopytne z Poznania! Każdy bowiem z przyjemnością popatrzy, jak z gracją pokonujesz kolejne bele na przeszkodzie!

HARFA
HARFA

Niby zwykła rura, a ile zachodu! Możesz stracić na niej nie tylko siły, ale i zęby, więc uważaj z mierzeniem się do skoku!

PORĘCZE SZEROKIE
PORĘCZE SZEROKIE

Stajesz przed poręczami i myślisz sobie: WTF? Spokojnie, na tej przeszkodzie możesz popisać się pomysłowością, gibkością, elastycznością… w sumie to wszystkim.

PORĘCZE WĄSKIE
PORĘCZE WĄSKIE

Niestety, tutaj zaprezentujesz już tylko siłę swoich bicepsów i tricepsów, ale też będzie srogo!

 

HELIKOPTER
HELIKOPTER

Módl się żeby to nie był Helikopter w ogniu! Na razie proponujemy Wam walkę z metalową drabinką, na której poczujesz się jak komandos ładujący się na akcję do śmigłowca!

MAŁPI GAJ
MAŁPI GAJ

Nasz cyrk, nasi Runmageddończycy! Zamiast banana w nagrodę za pokonanie przeszkody, przybijecie piątkę z wolontariuszem i jazda na trasę!

WISIELEC
WISIELEC

Co za dużo to niezdrowo! W tym przypadku sprawdza się idealnie: im dłużej wisisz na jednej linie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dotrwasz do końca!

RIG
RIG

Kolejny metalowy potwór, który wymęczy twoje łapska i plecy!

SKOŚNA
SKOŚNA

Pokonałeś Ścianę i Ukośną? Fantastycznie! Teraz czas na jeszcze inne odchylenie od normy! Może przydać się pomocna dłoń, możesz też sam ją podać!

ŚCIANA Z ŁAŃCUCHAMI
ŚCIANA Z ŁAŃCUCHAMI

Wciąż czujesz wspinaczkowy niedosyt? Bardzo prosimy – zamiast desek, siatka łańcuchów. Wspinasz się po niej na szczyt i schodzisz po jej drugiej stronie. Banalne, jeśli tylko masz mocny chwyt i dużo siły, nic innego Ci tu bowiem nie pomoże.

HOPE TO ROPE
HOPE TO ROPE

To jeszcze jedna konstrukcja pod skosem, z pomocą której chcemy uprzykrzyć Ci życie. Masz nadzieję, że dasz jej radę? Trzymaj się mocno lin i pamiętaj, że nadzieja umiera ostatnia!

STÓG SIANA
STÓG SIANA

Przy budowaniu trasy wpadła mi do niego igła. Ponieważ to była moja ulubiona igła, dopóki jej nie znajdziemy, stóg zostaje, a Ty będziesz musiał się przez niego przeprawić.
UWAGA! Za znalezienie mojej igły dodatkowa nagroda na mecie.
 

KILLER PLANK
KILLER PLANK

Deska do prasowania w wolnej interpretacji Runmageddonu! Możesz wyprasować na niej koszulę, jednak nie polecamy tego robić. Znacznie lepszym zastosowaniem będzie chwycenie jej od spodu i skorzystanie z jej długości w celu przedostania się na drugą stronę.

Oponeo
Oponeo

Narzędzie tortur na trasie? Prawie... Oponeo to przeszkoda, na której widok niejeden wulkanizator dostałby gęsiej skórki! Tysiąc opon, które najpierw przeorają cię w wyjątkowo długiej Porodówce, potem trochę bujania się z opony na oponę, a na końcu wspin po oponach do dzwoneczka!

Cross-over by Renault
Cross-over by Renault

Każdy kierowca nie raz musiał zajrzeć pod podwozie. Na szczęście tutaj nie będziesz musiał nic naprawiać. Wystarczy przejść pod siatką. Proste? Teoretycznie. My dodamy do tego sporo błota, więc na pewno poczujesz się „przeczołgany”! Porady? Musisz podążać własnymi drogami!

Aquaman by Samsung
Aquaman by Samsung

Coś specjalnie dla amatorów instrumentów perkusyjnych! Lubisz ten metaliczny dźwięk wywołany uderzeniem ręki o kawałek żelastwa? To właśnie to musisz zrobić! Tylko, najpierw odbijesz się na trampolinie… a później wpadniesz do wody… Super, prawda?

Piwko na drogę
Piwko na drogę

Czy jest coś lepszego niż orzeźwiające piwko na trasie? Nie? No to bierz beczkę na plecy i zasuwaj pętelki!

Kołkosznikov
Kołkosznikov

 

Konkurencja wbiła na naszą trasę z kałachem i chciała zniszczyć Skośną. My z podziurawionej ściany zrobiliśmy przeszkodę!

 

Weryfikator Marzeń
Weryfikator Marzeń

Marzy Wam się pokonanie wszystkich przeszkód? Zapraszamy do ręcznej weryfikacji tego pragnienia…

Atak Szczytowy aka Dreszczowiec
Atak Szczytowy aka Dreszczowiec

Niezależnie, w którym wariancie przyjdzie się Wam zmierzyć z tą przeszkodą, możecie być pewni, że na sam widok przejdą Was dreszcze...