FAQ

Co muszę wiedzieć przed startem?

Ohoho!
Specjalnie dla Debiutantów powstał Dekalog Runmageddończyka!
10 rad, które spowodują, że przeszkody pojawią się dopiero na trasie, a Ty i tak będziesz wiedział, jak sobie z nimi poradzić! Do lektury zatem!

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ BIURO ZAWODÓW?

Informacje na temat lokalizacji biura zawodów każdej z imprez znajdziesz w zakładce "Miejsce", po przejściu na podstronę wybranego eventu z adresu https://www.runmageddon.pl/imprezy/

JESTEM LENIWY I NIE CHCE MI SIĘ SPRAWDZAĆ, JAK DOJADĘ DO WAS

Słowa klucze - "jak dojadę". Właściwie to jakdojade.pl.

Na kilka dni przed każdym eventem, na wspomnianej wcześniej stronie, aktywowany będzie link dojazdowy - wystarczy wprowadzić hasło "runmageddon" do ich wyszukiwarki i gotowe! Link będzie również wklejany tutaj. 

Jeżeli jedziesz samochodem, polecamy wprowadzić adres aktualnych zawodów z pakietu informacji dostępnych na stronie, np. w Mapach Google. ;) 

 

W JAKIEJ BIEGNĘ SERII?

Możesz to sprawdzić z poziomu swojego konta - wystarczy się zalogować - serie można zmieniać w ramach wolnych miejsc.

Lista startowa wywieszona jest na naszej stronie internetowej i jest stale aktualizowana.

UWAGA! Godzina startu może ulec niewielkim modyfikacjom w stosunku do "zarezerwowanej" - np. możemy opóźnić, bądź przyspieszyć start o 30 minut, ale spoko, będzie informacja. 

PSZE PANI, MÓJ KOLEŻKA BIEGNIE W INNEJ SERII NIŻ JA, BUUU, JA CHCEM Z NIM BIEC

Serie można zmieniać w ramach wolnych miejsc z poziomu własnego konta, jeżeli nie ma miejsc w danej serii to nic nie da się z tym zrobić i nie ma sensu do nas pisać w tej sprawie.

CZY ZMIEŚCIMY SIĘ WSZYSCY NA TORZE? CZY NIE BĘDZIE KOLEJKI DO PRZESZKÓD?

Przewidujemy pewną kolejkę na pierwszych 2-3 przeszkodach, tutaj hartujemy ducha, cierpliwość i strzeżemy cnoty. Później nam się towarzystwo rozciągnie i każdy będzie pokonywał trasę swoim tempem. Jeśli chcesz wykręcić rekordowy czas – ustaw się dobrze na starcie i ciśnij, ciśnij! :)

Ta kolejka na początku jest konieczna, żeby umożliwić tak gęste rozstawienie przeszkód, jakie zaplanowaliśmy. Chyba nie wolelibyście zasuwać pierwszych dwóch kilometrów bez utrudnień, prawda?

EJ, NA SERIO SĄ TAKIE PRZESZKODY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ POKONAĆ SAMEMU?

No jeślibyś umiał latać, to dasz radę dzięki sztuce lewitacji ominąć stromą i śliską przeszkodę. Jeśli jeszcze nie opanowałeś tej umiejętności, NAPRAWDĘ musisz liczyć na to, że ktoś Ci poda rękę w fazie końcowej. Nie bądź samolub i pomóż komuś za Tobą. SOLIDARNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ!!!
Poza tym pamiętaj, że drużyny są cool!
 

CZY WSZYSCY STARTUJEMY RAZEM?

Ależ nie. W zależności od edycji puszczamy kilka-kilkanaście serii w odstępach 30-, lub 20-minutowych. Sprawdź, listę startową, żeby potwierdzić, w której biegniesz serii.

CZY MOGĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ RODZINĘ/ZNAJOMYCH?

Jak najbardziej – będzie co oglądać! Zabieraj ze sobą wszystkich znajomych, nudzić się nie będziecie na pewno! Uwaga! Runmageddon uzależnia!

CO ZNAJDZIEMY W PAKIECIE STARTOWYM?

Pakiety startowe nieco się różnią między edycjami, stąd zostały opisane na podstronach każdego z eventów. W przypadku formuł Intro, Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra i Finał, zawsze znajdziesz w nim koszulkę techniczną Runmageddon i garść niespodzianek, a na mecie będzie i bandana i piwo! 

CZYM JEST RUNMAGEDDON?

RUNMAGEDDON to wyzwanie do zmierzenia się z własnymi słabościami. Zadaniem śmiałków jest pokonanie trasy usłanej przeszkodami naturalnymi oraz sztucznymi. Zadaniem jeszcze śmielszych śmiałków jest pokonanie trasy w jak najkrótszym czasie. Zawodnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, skakać, spotkać się bliżej z błotem, wodą, ogniem… Generalnie, nie jest to kolejny kolorowy uliczny bieg dla pięknie ubranych czystych ludzi z najnowszą miniempetrójką mieszczącą się pod powieką.

KTO ORGANIZUJE BIEG?

Organizatorem biegu jest Fundacja Runmageddon wraz z Extreme Events spółką z o.o. Zabierając się za RUNMAGEDDON, kierujemy się nie tylko do ekstremistów biegowych, ale również do każdego, kto lubi sprawdzać granice swoich możliwości a samo bieganie uważa za nudne.

CZY MOGĘ ODEBRAĆ PAKIET STARTOWY ZA KOLEGĘ?

Nic z tego. Nawet z notarialnym pełnomocnictwem.
W Biurze Zawodów podpisujemy oświadczenia o starcie na własną odpowiedzialność, możliwości wykorzystania przez nas Waszego wizerunku i możliwości wysyłania do Was informacji o Runmageddonie, więc pakiet startowy odbieramy wyłącznie osobiście (tak, sprawdzamy dowód…).
 

CZY MUSZĘ UMIEĆ PŁYWAĆ?

Nie musisz, staramy się, aby woda nie przekraczała 1m plus minus 50cm. Ale ogólnie to ta umiejętność się przydaje, więc zachęcamy do nauki!

NIE MOGĘ BIEC, BO (WSTAW SWÓJ POWÓD)

W sytuacji, gdy Uczestnik chce zrezygnować w przeciągu ustawowych 14 dni od daty zakupu, prosimy o kontakt@runmageddon.pl - nie rezygnuj z poziomu strony! Wydłuża to proces reklamacyjny!


Jeżeli zakup został dokonany wcześniej niż na 14 dni od daty zgłoszenia prośby, to przykra sprawa, ale nie ma możliwości zwrotu wpłaconej kwoty. Możesz jednak do tygodnia przed startem skorzystać z opcji rezygnacji - otrzymasz wtedy kod zniżkowy o wartości 50% wpłaconych pieniędzy. Możesz go wykorzystać w ciągu 6 miesięcy na  starty w Runmageddonie! 

A dla tych, którzy wolą bardziej formalnie -> łapcie punkt z naszego regulaminu, który dokładnie to tłumaczy:

X. PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY I REZYGNACJI Z UDZIAŁU W BIEGU 4. W terminie nie późniejszym niż na 7 dni przez rozpoczęciem biegu, na który dokonano zapisu, Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w biegu. Rezygnacji dokonuje się w sposób przewidziany dla odstąpienia od umowy. Dniem rezygnacji z biegu jest dzień doręczenia Organizatorowi informacji o rezygnacji na adres: kontakt@runmageddon.pl .

CZY BĘDZIE SIĘ GDZIE UMYĆ?

Tak, czyścioszku. Zapewniamy dostęp do paru pryszniców po biegu, jednak ciepła woda to luksus, którego zapewnić nie możemy, zwłaszcza mężczyznom. Dla kobiet powinna się znaleźć. 

ZIMNO HARTUJE CIAŁO I DUCHA, PAMIĘTAJCIE.

 

Kiedy, gdzie i jak odbiera się statuetkę Korony/Weterana?

Na miejscu, w biurze zawodów, po ostatnim ukończonym biegu, uprawniającym do odbioru statuetki. Nie musisz wcześniej nam niczego zgłaszać :)

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WOLONTARIAT?

Przede wszystkim pamiętaj, że to właśnie dzięki wolontariuszom Runmageddon może się odbyć! Wolontariusze są ważniejsi od Prezesa Runmageddon Jara (ciekawe, czy to czyta?)!
Aby zostać wolontariuszem załóż konto / zaloguj się i wejdź w zakładkę wolontariat - będziemy kontaktować się z Wami za 2-3 tygodnie przed daną imprezą!

CHCĘ ROBIĆ ZDJĘCIA NA RUNMAGEDDONIE - MOGĘ?

Tak, możesz, oczywiście zapraszamy - jest na co popatrzeć.  

GDZIE I KIEDY MOGĘ ODEBRAC PAKIET STARTOWY?

Pakiety startowe można odebrać zawsze w dzień imprezy w Biurze Zawodów co najmniej na 1,5h przed startem wybranej serii. Ewentualnie dzień wcześniej w wyznaczonych godzinach, ale informacja o tym będzie podana dopiero na 2 tygodnie przed imprezą.

CZY MOGĘ KUPIĆ START W RUNMAGEDDONIE W PREZENCIE?

OCZYWIŚCIE! Możesz nabyć eleganckie vouchery na start w dowolnym Runmageddonie, a nawet pakiet kilku startów!
Pełna lista dostępnych vocherów TUTAJ.

PODARUJ EMOCJE - PODARUJ RUNMAGEDDON

CHCIAŁBYM OTRZYMAĆ FAKTURĘ ZA BIEG!

Nic prostszego - wystarczy, że napiszesz maila na adres kontakt@runmageddon.pl podając w Nim następujące dane:

- nazwę firmy,

- imiona i nazwiska osób startujących,

- bieg, za który ma zostać wstawiona faktura.

 

Jeżeli wszystkie osoby startują w tej samej drużynie, podanie jej nazwy może pomóc w szybszej weryfikacji danych, a co za tym idzie - wystawieniu faktury. 

ILE OSÓB MUSI LICZYĆ MOJA DRUŻYNA, ŻEBY ZAŁAPAĆ SIĘ DO KLASYFIKACJI?

Kwintet, czyli pięć. Ani pół mniej! 

CZY MOGĘ BIEC DWA RAZY BO (TU WSTAW POWÓD)

Zdajemy sobie sprawę, że czasem może dojść do sytuacji, w której tego samego dnia, acz w innej fali biegnie Twój znajomy bądź druga połówka. Mogą być w gorszej kondycji, bądź po prostu potrzebować pomocy na trasie. 

Niestety, nawet biorąc to pod uwagę, niedozwolone jest dwukrotne pokonanie dystansu przez tego samego zawodnika - wiąże się to z problemami w pomiarze czasu. 

Jeżeli zaś chodzi o pomoc dla kolegi/koleżanki/rodzeństwa/partnera - nie bój się, inni uczestnicy na pewno będą służyć pomocną dłonią/nogą/barkiem czy też grzbietem. ;) 

WPŁACIŁEM WCZORAJ PIENIĄDZE I DALEJ CZEKAM NA WERYFIKACJE!

Spokojnie, spokojnie - tylko spokój może Nas uratować!

Lista zgłoszeń i wpłat jest weryfikowana manualnie co ok. 72 godziny. Na tydzień przed zawodami intensyfikuje się to do weryfikacji co 1 dobę (24h). Jeżeli w danym terminie Twoje zgłoszenie dalej nie zostało poprawnie zweryfikowane, wyślij potwierdzenie wpłaty na kontakt@runmageddon.pl

ZASADY SERII ELITE
A CO JAK NIE POKONAM JAKIEJŚ PRZESZKODY?

W takiej sytuacji zazwyczaj możesz wykonać 20 karnych burpees (padnij-powstań-podskocz)!

Szczegółowy opis możliwości zaliczenia konkretnych przeszkód i zasad panujących na biegu znajduje się tutaj https://www.runmageddon.pl/regulaminy-i-rodo

NIE MAM JESZCZE UKOŃCZONYCH 18 LAT, CHCĘ BIEC - MOGĘ?

Jeśli masz już skończone 16 lat możesz brać udział w Rekrucie. Namów tylko rodzica by osobiście pojawił się z Tobą w biurze zawodów i podpisał zgodę na Twój udział, dasz radę!

UKOŃCZYŁEM BIEG, ŻYJĘ! SĄ JUŻ ZDJĘCIA?

Gratulujemy! Nasi Runmageddonowi paparazzi na pewno Cię uchwycili, zdjęcia dodajemy na bieżąco. Wszystkie  pojawią się najpóźniej tydzień po zakończeniu Eventu.

ZAPISAŁEM SWOJĄ POCIECHĘ NA SERIĘ KIDS, CZEMU STARTUJE Z MOIM IMIENIEM?

Spokojnie, wszystko jest w najlepszym porządku. W serii Kids dzieci zarejestrowane są na imię i nazwisko rodzica który dokonał zapisu. Z własnego konta korzystać można po ukończeniu 16 wiosen.

BĘDĘ STARTOWAŁ! JAKIE BUTY NAJLEPIEJ UBRAĆ NA TRASĘ?

Startując w Runmageddonie odpowiednie obuwie to ważny element; Polecamy sprawdzony przez wielu naszych Świrów model Salomon Speedcross 4 Runmageddon , który dzięki systemowi quicklace trzyma buta na nodze i nie pozwoli na jego zgubienie nawet w największym błocie. Posiada podeszwę z wypustkami które trzymają na śliskiej, mokrej nawierzchni, dzięki czemu „biegniesz tam gdzie inni leżą” + but idealnie trzyma na podbiegach!