FAQ

Organizatorzy:
Runmageddon – kilka słów o nas

Runmageddon to największy w Polsce bieg z przeszkodami o poziomie trudności dostosowanym do możliwości każdego śmiałka.

Nie ukrywamy, że Runmageddon to w istocie wyzwanie dla ciała i umysłu, ale zawsze podkreślamy, że pozostaje w zasięgu absolutnie każdego. Z nami przeżyjesz przygodę życia, świetnie się przy tym bawiąc. Runmageddon to kulturowy fenomen, którego częścią możesz się stać w każdej chwili. 

Koniec trasy to zaledwie początek reszty Twojego życia – życia bez strachu, że „coś może pójść nie tak”.

Kto organizuje bieg?

Organizatorem biegu jest Fundacja Runmageddon wraz z Extreme Events spółką z o.o. Jesteśmy ekipą, która wspólnymi siłami buduje dla Was niepowtarzalne eventy w każdej części Polski.

Dlaczego postanowiliście stworzyć Runmageddon?

Po pierwsze, żeby dać Wam możliwość stania się lepszą wersją siebie, a w szczególności:

 • żebyście podjęli wyzwanie i zmierzyli się ze swoimi słabościami dążąc do ich pokonania na treningu i na trasie, 
 • żebyście dotarli do mety i nabrali pewności siebie, która przełoży się na inne aspekty życia, 
 • żebyście przekonali się, że bezinteresowna pomoc innym daje mnóstwo satysfakcji, i że współpracując możecie osiągnąć więcej.

Po drugie, żeby dać Wam emocje, które jeszcze przez wiele tygodni po starcie będą Was nakręcać i powodować uśmiech oraz poczucie spełnienia.

Po trzecie, żeby budować optymistyczny obraz Polski i Polaków – z jednej strony angażując Was w pozytywnie zwariowaną aktywność, a z drugiej pokazując, że polski produkt może być najlepszy na świecie.

Zapisałem się, co teraz? Co muszę wiedzieć?

Bez paniki. Mamy dla Ciebie specjalny Dekalog RunmageddończykaTam znajdziesz kompleksowe informacje.

Dodatkowo dołącz do wybranego przez siebie wydarzenia na naszym Facebooku i grupy Runmageddonowe Świry, gdzie na bieżąco wrzucamy newsy dotyczące eventów.

Zapisy i formuły
Jakie formuły mam do wyboru?

W zależności od tego, który Runmageddon wybierzesz, czekają na Ciebie formuły:

 • Intro - 3km i 15 przeszkód
 • Rekrut - 6km i 30 przeszkód
 • Classic - 12km i 50 przeszkód
 • Hardcore - półmaraton (21,0975 km) i 70 przeszkód
 • Ultra - maraton (42,195 km) i 140 przeszkód

 

Dla młodszych adeptów walki z przeszkodami i błotem:

 • KIDS - 1 km i 10 przeszkód, formuła dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat
 • Junior  - 3 km i 15 przeszkód, formuła dla nastolatków w wieku od 12 do 15 lat
 • Family - 2 km i 15 przeszkód, formuła drużynowa dla całej rodziny
Gdzie i kiedy mogę odebrać pakiet startowy?

Pakiet startowy możesz odebrać zawsze w dniu imprezy w Biurze Zawodów. Protip: radzimy to zrobić co najmniej na 1,5h przed startem wybranej serii, żeby uniknąć kolejek i stresujących sytuacji.

Zazwyczaj Biuro Zawodów otwarte jest także dzień przed eventem, ale o tym podajemy informację przed imprezą w pakiecie informacji.

Pakiet startowy:
Co znajduje się w pakiecie startowym?

Pakiety startowe nieco różnią się między edycjami, dlatego dokładny opis znajdziesz na podstronach konkretnego eventu.

Na pewno, po opłaceniu formuł Intro, Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra na Twoim koncie użytkownika, w zakładce TWOJE ZNIŻKI, pojawi się kod na STÓWĘ, do wydania na zakupy w sklepie RMG.

Na mecie, po pokonaniu Rekruta, Classica, Hardcore’a, Ultra otrzymasz kozacki medal.

Jakie rozmiary mają koszulki?

Poniżej znajdziesz rozmiarówkę naszego Partnera - Smmasha.

Bezrękawnik - damski:

 

Bezrękawnik - męski:

 

T-shirt - damski:

 

T-shirt - męski:

 

Longsleeve - damski:

 

Longsleeve - męski:

 

 

Czy mogę odebrać pakiet startowy za (wstaw rodzaj pokrewieństwa)?

Nic z tego. Nawet z notarialnym pełnomocnictwem. W Biurze Zawodów podpisujesz oświadczenia o starcie na własną odpowiedzialność, więc pakiet startowy obowiązkowo trzeba odebrać osobiście. Tak, sprawdzamy dowód (jeśli nie posiadasz może to być inny dokument: prawo jazdy/paszport/legitymacja).

Gdzie znajduje się Biuro Zawodów?

Informacje na temat lokalizacji Biura Zawodów podczas każdej z imprez, znajdziesz w pakiecie informacji dostępnym przed eventem na podstronie konkretnej imprezy.

Informacje dot. startu:
Jak dojechać na event?

Jeżeli jedziesz samochodem, polecamy wprowadzić do GPS adres aktualnych zawodów z pakietu informacji dostępnych na stronie. Jeśli szukasz transportu na konkretną imprezę napisz post na wydarzeniu na FB albo na grupie Runmageddonowe Świry – na pewno ktoś Ci pomoże.

Czy wszyscy zapisani na imprezę startują jednocześnie?

No co Ty. W zależności od edycji, wypuszczamy Was na trasę w kilkunastu seriach z odstępami co około 15-20 minut. 

Skąd mam wiedzieć w jakiej serii biegnę?

Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i zerkniesz do zakładki Twoje starty. Zdarza się, że z różnych przyczyn serie ulegają przesunięciu, ale nie martw się, wysyłam wówczas informacje mailem.

Czy mogę przepisać start na inną osobę?

Wykupiony start jest startem imiennym i nie ma możliwości przepisania go na inną osobę. Jeżeli wiesz, że nie będziesz miała możliwości wystartowania możesz kliknąć zrezygnuj z poziomu konta i otrzymasz za to voucher pieniężny na połowę wpłaconych przez Ciebie środków do wykorzystania na nasze inne biegi.

Chciałem zrezygnować ze startu (po 14 dniach)

Pełny zwrot środków jest możliwy w terminie 14 dni od daty zakupu. Po tym okresie możesz zrezygnować z biegu z poziomu konta, dzięki czemu otrzymasz voucher o wartości połowy wpłaconych środków, do wykorzystania na inne nasze biegi.

Nie mogę wystartować, bo (tutaj wstaw swój powód), co teraz?

W sytuacji, gdy chcesz zrezygnować w przeciągu ustawowych 14 dni od daty zakupu, prosimy o maila na kontakt@runmageddon.pl.

Jeżeli zakup został dokonany wcześniej niż na 14 dni od daty zgłoszenia prośby, to niestety, ale nie ma możliwości zwrotu wpłaconej kwoty. Możesz jednak do tygodnia przed startem skorzystać z opcji rezygnacji - otrzymasz wtedy kod zniżkowy o wartości 50% wpłaconych pieniędzy. Możesz go wykorzystać w ciągu 6 miesięcy na starty w Runmageddonie. 

Czy mogę biec dwa lub więcej razy w trakcie jednego eventu?

W tej samej formule niestety nie. Natomiast jeśli jesteś takim Dzikiem, że chcesz wystartować w kilku różnych formułach to nie pozostaje nam nic innego jak krzyknąć: CIŚNIJ ŚWIRZE!

Nie pasuje mi jednak termin na który kupiłem bieg, chciałbym wystartować na innym evencie.

Nie ma możliwości przeniesienia startu wykupionego na jednym evencie na inny. Jeżeli wiesz, że nie dasz rady wystartować w biegu możesz z poziomu konta zrezygnować ze startu za co otrzymasz voucher na 50% wartości wpłaconych przez Ciebie środków, do wykorzystania na nasze inne biegi.

Nie mam jeszcze ukończonych 18 lat, a chcę wystartować – mogę?

Jeśli masz już skończone 16 lat możesz brać udział w formułach Intro i Rekrut. Namów tylko rodzica, by osobiście pojawił się z Tobą w Biurze Zawodów i podpisał zgodę na Twój udział. Dasz radę! 

Mój znajomy biegnie w innej serii, a ja chcę biec z nim, co zrobić?

Serie można zmieniać w ramach wolnych miejsc z poziomu własnego konta. Jeżeli nie ma miejsc w danej serii to niestety, zazwyczaj nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Możesz ewentualnie podejść w dniu eventu do Nowych Zapisów w Biurze Zawodów i zapytać czy jakieś miejsca się zwolniły.

Czy po biegu będzie jakieś miejsce, w którym można się umyć?

Tak, czyścioszku. Zapewniamy dostęp do paru pryszniców po biegu, jednak ciepła woda to luksus, którego zapewnić nie możemy. ZIMNO HARTUJE CIAŁO I DUCHA, PAMIĘTAJ.

Mogę zabrać ze sobą moich wiernych kibiców?

Jak najbardziej! Rzeklibyśmy, że nawet musisz. Na miasteczku znajduje się sporo różnych atrakcji (oczywiście oprócz tej największej, czyli Uczestników na trasie :D).

Przeszkody:
Co jeśli nie będę w stanie pokonać przeszkody samodzielnie?

Pomocna dłoń, która wciągnie/wyciągnie/podsadzi Cię na przeszkodach na pewno się znajdzie. Pamiętaj, że najważniejsza jest dobra zabawa i także Twoja pomoc może komuś bardzo się przydać. 

 

Zapisałem swoją pociechę na formułę KIDS/JUNIOR. Czemu startuje z moim imieniem?

Spokojnie, wszystko jest w najlepszym porządku. W serii Kids/Junior dzieci zarejestrowane są na imię i nazwisko rodzica który dokonał zapisu. Z własnego konta korzystać można po ukończeniu 16 wiosen.

Co jeśli nie pokonam przeszkody?

Czeka Cię sroga kara - w takiej sytuacji zazwyczaj możesz wykonać 20 karnych Burpees (padnij-powstań-podskocz). Szczegółowy opis możliwości zaliczenia konkretnych przeszkód i zasad panujących na biegu znajdziesz w zakładce Regulaminy i Rodo.

Zmieścimy się wszyscy na trasie? Nie będzie kolejek do przeszkód?

Przewidujemy pewną kolejkę na (zazwyczaj) pierwszych 2-3 przeszkodach. Tutaj wchodzisz w etap hartowania ducha i cierpliwości. Na późniejszym etapie trasy, w związku z tym, że każdy ciśnie swoim tempem, zazwyczaj już kolejek nie ma. Kolejka na początku jest konieczna, żeby umożliwić tak gęste rozstawienie przeszkód, jakie zaplanowaliśmy. 

Wczoraj opłaciłem start, a dalej czekam na weryfikację, co z tym zrobić?

Spokojnie, spokojnie - tylko spokój może Nas uratować!

Lista zgłoszeń i wpłat jest weryfikowana manualnie co ok. 72 godziny. Na tydzień przed zawodami intensyfikuje się to do weryfikacji co 24h. Jeżeli w podanym terminie Twoje zgłoszenie dalej nie zostało poprawnie zweryfikowane, wyślij potwierdzenie wpłaty na kontakt@runmageddon.pl.

Kids, Junior, Family:
Czy muszę umieć pływać?

Niekoniecznie. Staramy się, by woda na imprezach nie przekraczała około 1,5m. Natomiast pływanie to mega przydatna umiejętność, więc zachęcamy do nauki!

Chcę otrzymać fakturę za bieg, jak to załatwić?

Prosta i szybka akcja - wystarczy, że napiszesz do nas na adres kontakt@runmageddon.pl podając:
- numer swojego zamówienia lub adres email z którego zapisałeś się na bieg,
- bieg, za który ma być wystawiona faktura,
- dane na jakie ma być wystawiona faktura,

Pamiętaj jednak, że na zgłoszenie chęci otrzymania faktury masz 14 dni od daty zapisu.

 

Płatności:
Foto/Video:
Ukończyłem bieg, żyję. Są już zdjęcia z imprezy?

Brawo! Zdjęcia z biegu dodajemy na naszym FB kilka dni po imprezie. Natomiast zdjęcia z mety znajdziesz w zakładce Zdjęcia z mety.

Chcę robić zdjęcia na Runmageddonie – mogę?

Oczywiście, że możesz. Nie możesz natomiast wchodzić na trasę, pamiętaj, że to utrudnia bieg Uczestnikom i stwarza niebezpieczeństwo.

Jeśli jesteś dziennikarzem to możesz otrzymać akredytację (liczba miejsc ograniczona), napisz do nas na kontakt@runmageddon.pl

Wolontariat:
Jak zapisać się na wolontariat?

Przede wszystkim pamiętaj, że to właśnie dzięki Wolontariuszom Runmageddon może się odbyć! Aby zostać Wolontariuszem zaloguj się na swoje konto i wejdź w zakładkę Wolontariat – tam znajdziesz szczegółowe info.

Pozostałe:
Weteran i Korona – co to? Kiedy mogę ją odebrać?

O statuetkach możesz przeczytać w zakładce Trofea.

Jeśli już udało Ci się zrealizować wszystkie potrzebne wymagania do zgarnięcia tych sztosowych statuetek, to odbioru dokonujesz w Biurze Zawodów, po ostatnim ukończonym biegu. Nie musisz wcześniej nam niczego zgłaszać :)

Mogę kupić start w Runmageddonie w prezencie?

No pewka! Możesz nabyć kozackie vouchery na start w dowolnym Runmageddonie, a nawet pakiet kilku startów! Wejdź w zakładkę Vouchery i sprawdź dostępne opcje.

Ile osób musi liczyć moja drużyna, by załapać się do klasyfikacji i zniżek?

Do drużyny musi należeć przynajmniej 5 osób i każda z nich musi ukończyć bieg. Nie dotyczy to startów w formule Intro.

Na jednym koncie kupiłam dwie wejściówki - dla siebie i chłopaka. Nie wiem, co zrobić teraz z wybraniem serii i rozmiaru koszulki dla mojego ziutka. Czy on też powinien założyć konto?

Twój chłopak powinien założyć konto na naszej stronie https://www.runmageddon.pl/uzytkownik/login a wtedy Ty możesz przepisać udział na jego adres mailowy. Będzie to konieczne przy odbiorze pakietów.

Jakie są zasady serii Elite?

Dziku, wejdź w zakładkę Regulaminy i Rodo, tam znajdziesz wszystkie informacje.

Na jednym z biegów skręciłem nogę. Ma wykupione ubezpieczenie - pytanie co dalej?

Zgłoś szkodę na kontakt@udao.pl i zostaniesz poprowadzony krok po kroku w uzyskaniu odszkodowania.

Sklep:
CZY PODCZAS WYDARZEŃ MOGĘ KUPIĆ PRODUKTY RUNMAGEDDON?

Tak, na każdym evencie organizujemy stoisko sklepowe, na którym każdy może kupić dowolne produkty marki Runmageddon.

KIEDY OTRZYMAM MOJĄ PRZESYŁKĘ?

Paczki nadajemy w trybie ekspresowym, zatem jeśli złożysz zamówienie przed godziną 11:00, to tego samego dnia nadamy ją do Ciebie. Najczęściej przesyłki trafiają do skrytek pocztowych (InPost) następnego dnia. Wiele jednak zależy od momentu zamówienia oraz rodzaju przesyłki, dlatego po jej nadaniu otrzymasz link do śledzenia Twojej paczki.

JAKI JEST KOSZT WYSYŁKI?

Koszt dla paczek do 25kg oraz o wymiarze nieprzekraczającym 410 x 380 x 640 mm zmieszczą się w wartości 16 zł. Jeśli jednak gabaryty paczki są większe od tych parametrów, wymagają opłaty w wysokości 19 zł. Pamiętaj jednak, że przyjęliśmy zasadę, iż wartość zamówienia powyżej kwoty 250 zł nadawana jest bezpłatnie 

JAK ZWRÓCIĆ ZAMÓWIENIE?

Jeśli zamówiony asortyment jest niewłaściwy, uszkodzony lub wadliwy to zapoznaj się najpierw z regulaminem zwrotów, aby upewnić się, czy Twój zwrot zostanie odpowiednio zakwalifikowany, gdyż przykładowo produkty spożywcze nie podlegają zwrotom. Natomiast, jeśli sytuacja zmusza Cię do takiego kroku, skorzystaj ze strony zwrotu i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

CZY MOGĘ MODYFIKOWAĆ SWOJE ZAMÓWIENIE?

Tak, ale aby zmodyfikować swoje zamówienie, niezwłocznie skontaktuj się z nami mailowo pod adresem https://sklep.runmageddon.pl/contact podając numer swojego zamówienia oraz określoną potrzebą modyfikacji zamówienia.

MAM PYTANIA ODNOŚNIE VOUCHERÓW RUNMAGEDDON

Obsługujemy wyłącznie produkty widoczne w sklepie. Dlatego jeśli masz pytania do vocherów Runmageddon kliknij tutaj i skontaktuj się z naszą centralą wypełniając specjalny formularz. 

KUPIŁEM START, A NIE DOSTAŁEM JESZCZE KODU. CO TERAZ?

Kody są wysyłane sukcesywnie. Jeśli zapisałeś się na bieg a nie otrzymałeś jeszcze kodu - spokojnie, dotrze do Ciebie w najbliższym czasie. Wkrótce kody będą pojawiać się w TWOICH ZNIŻKACH, tuż po zakupie. 

CZY MOŻNA ŁĄCZYĆ KODY?

Nie ma możliwości łączenia ze sobą kilku kodów (jeden kod = jeden transakcja)

CO Z KOLEKCJĄ WETERANA?

Więcej info wkrótce. Pracujemy nad tym!

CZY MOŻNA DOKONAĆ DWÓCH ZAMÓWIEŃ, ZA POMOCĄ DWÓCH KODÓW, W RAMACH JEDNEJ PRZESYŁKI?

Pracujemy nad tym, żeby wdrożyć takie rozwiązanie w najbliższym czasie, także stay tuned!

CZY STÓWKA OBEJMUJE RÓWNIEŻ WYSYŁKĘ?

Nie, kod nie obejmuje ceny wysyłki, ale jeśli zamówisz jedną z 4 rzeczy (koszulka startowa, czapka, ręcznik, workoplecak) możesz wybrać opcję “odbiór na evencie” - wtedy nie ponosisz kosztów wysyłki.

CZY KODY OBEJMUJĄ WSZYSTKIE FORMUŁY? CO Z HARDCORE I ULTRA?

Tak, kody obowiązują na wszystkie formuły (z wyłączeniem KIDS i GAMES), a pakiet HARDCORE i ULTRA będzie bogatszy, co ogłosimy wkrótce. 

NIE MOGĘ ZNALEŹĆ KODU - GDZIE ON JEST?

Po zapisaniu się na bieg - kody znajdziesz w panelu użytkownika, w zakładce TWOJE ZNIŻKI.

Runmageddon Myślenice
27/28.07.2024