Sahara w zupełnie nowej odsłonie

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

 

Saharyjskie krajobrazy stanowią nie lada gratkę dla fanów turystyki. Możliwość zobaczenia ich na własną rękę jest dość trudnym przedsięwzięciem do zaaranżowania samemu. Runmageddon Global jest pierwszą organizacją, która przygotowuje specjalne trasy z przeszkodami dla swoich Uczestników w takim miejscu. To sportowe przedsięwzięcie dla biegaczy i fanów przeszkód znanych z polskich edycji, wpisało się na stałe w kalendarz imprez Runmageddonu.

 

Choć wydawać by się mogło, że pustynia nie jest do tego najlepszym miejscem, jak się okazało – Sahara i Runmageddon to wręcz naturalne połączenie.

 

W marcu 2020 roku Runmageddon Global zorganizuje po raz 3 event łączący sportowców wywodzących się z różnych dyscyplin. Pojawią się m.in.: biegacze oraz ultra biegacze, zawodnicy biegów OCR czy fani cross-fitu. Rozwiązanie znane z poprzednich edycji, czyli wybór pomiędzy formułami z przeszkodami lub bez, daje możliwość startu tym wszystkim, którzy poszukują wyzwania wpisującego się w naturę sportu, który uprawia. Zaznaczyć trzeba także fakt, że Uczestnicy mają swobodę wyboru długości trasy, którą będą pokonywać przez 4 dni biegu. Dla bardziej zaawansowanych będzie przygotowana 120-kilometrowa trasa. Dla tych, którzy będą z ostrożnością podchodzić do wyzwania - 60 kilometrów pustynnej przygody.

 

 

To co na stałe wpisało się w kalendarz Runmageddonu Global na Saharze to także… start nocą. Dość spontaniczna decyzja okazała się być strzałem w 10. Uczestnicy minionej edycji byli wręcz zachwyceni możliwością biegu w takich okolicznościach natury. Wschód słońca stał się dla nich pamiątką nie do wymazania z pamięci. Tego na pewno nie zabraknie podczas najbliższej edycji Runmageddonu Global Sahara. Jednak zapowiedzieliśmy, że wraz z kolejnym wydarzeniem poprzeczkę podnosimy jeszcze wyżej, zatem…

 

 

…część trasy dla obu formuł będzie prowadzić… wzdłuż Oceanu Atlantyckiego. Wydmy Sahary oraz wybrzeże Atlantyku są absolutnie unikalnym krajobrazem o charakterze niespotykanym w żadnym innym zakątku naszego globu. To co dla jednych wydaje się trudne nawet do przemyślenia, dla nas jest wyzwaniem, które podejmujemy. Runmageddon Global eksploruje jeszcze bardziej nieoczywiste regiony Maroka oraz skupia organizacyjny trud na utrzymaniu poziomu przeszkód, wyjątkowości miejsc, a także zapewnieniu wszystkich niezbędnych kwestii logistycznych.

 


Wy musicie zrobić tylko jedno – przygotować formę, z którą zdołacie podbić Saharę. Tylko tyle i aż tyle.

 

 

Dołącz do przygody życia już teraz!