środa, 7 czerwca 2023

Twarze Runmageddonu - Patka

 

Runmageddon to przede wszystkim ludzie. Z jednej strony uczestnicy, którzy pokonując trasy stawiają sobie różnego rodzaju wyzwania, zaś z drugiej strony organizatorzy, dla których nie lada wyzwaniem jest przygotowanie eventu, który będzie atrakcyjny i zapewni niezapomniane przeżycie.

Można zatem stwierdzić, że Runmageddon ma wiele twarzy, a dziś przyjrzymy się jednej z nich.

 

Planuje przygodowe trasy i projektuje pełne wyzwań przeszkody. To ona i jej ekipa sprawiają, że kilkadziesiąt tysięcy uczestników biorących udział w Runmageddonie przeżywa niezłą przygodę, mierząc się z jego wyzwaniem, smakując jego różnorodności i sprawdzając swoją siłę i charakter.  

 

Choć Runmageddon ma wiele twarzy to niewiele osób wie, że  jedną z nich jest kobieta, która w przeciągu ostatnich 5 lat zaplanowała większość tras i razem z ekipą postawiła niejedną przeszkodę. Prywatnie absolwentka bezpieczeństwa narodowego, pasjonatka  off-road’u i downhill.  Odważna i zdecydowana, ale przede wszystkim konkretna. Jak okazuje się przy bliższym poznaniu pełna pasji i pomysłów na tworzenie scenerii i konstrukcji najpopularniejszego w Polsce biegu z przeszkodami.  

 

 Przedstawiamy Wam Patrycję Hornig - królową tras, która przed każdym ekstremalnym biegiem, wyrusza swoim czteronapędowym autem w teren by zapewnić Wam potem niezapomniane emocje!  Jako szefowa Runmageddonowych tras planuje je punkt po punkcie, strategicznie wyobrażając sobie tworzone wyzwanie a na nim uczestników.  

 

 

 

Chce ich bawić, zaskakiwać i trochę zmęczyć. Pierwsze rozpoznanie terenu robi na kilka tygodni przed wydarzeniem. Niezależnie od miejsca czy to w górach, czy nad morzem lub na kopalnianych hałdach, z istotną szczegółowością przeprowadza wizję lokalną, by tuż po niej w głowie zbudować zaskakujący plan. Tworzy jak gdyby grę, do udziału w której zaprasza uczestników Runmageddonu.

 

***

 

Wzniesienie, rzeka, powalone drzewa, wszystko ma znaczenie i nadaje kształt ostatecznemu dziełu. Wie, gdzie ustawić zasieki, by dodać pikanterii trasie, gdzie zrobić przeprawę przez wodę, lub też w którym miejscu postawić 4-metrowe ściany, by z wysoka zobaczyć piękny krajobraz.   Po wizji lokalnej, swoje wyobrażenie trasy przerzuca na mapę. Tak, by jej koledzy z ekipy mogli wcielić go w życie. Zarządza ekipa 15 komandosów i inżynierów, którzy razem z nią tworzą to, z czym w trakcie eventu mierzy się kilka tysięcy osób. Razem na 4 dni przed imprezą krok po kroku stawiają przeszkody.

 

 

Ona sama dobrze zna tę pracę, wyzwanie i misję jaką  realizuje Runmageddon.  Zanim została królową tras, udzielała się w organizacji Runmageddonu jako wolontariuszka. Jak wspomina przed poznaniem tego sportu nie lubiła biegać. Powód? Bo bieganie było dla niej po prostu nudne. Jednak kiedy w 2015 przyjrzała się z bliska zjawisku, jakie dokonuje się na Runmageddonie, chciała zostać jego częścią.

Zaczęła od wolontariatu rozdawała medale na mecie, chłonąc emocje uczestników, a następnie sama spróbowała jego smaku i… to błoto, ten klimat, to “przeoranie” po prostu ją wciągnęło. To był mój świat - wspomina. Została runmageddonowym  komandosem*, a w 2016 szefową tras.  

*komandos - nazwa funkcji w RMG - osoba odpowiedzialna za przygotowanie trasy.

 

***

Oprócz budowania i planowania tras, Patrycja, odpowiada za cały obszar techniczny tj. logistykę czy magazyn. Na brak zajęć nie może narzekać!  W trakcie wysokiego sezonu jeździ z eventu na event, niekiedy mają zaledwie 3-4 dni w miesiącu wolnego. Robi to, bo to kocha i  jest to spójne z jej charakterem.   Swoją pasję do biegów przeszkodowych rozwija cały czas. Na początku pomagała w organizacji, później zaczęła planować trasy a teraz dodatkowo  samodzielnie projektuje przeszkody, które już od kilkunastu eventów są dostępne na trasach Runmageddonu.  Wariat, DNA czy  Rampa to jej dzieci, które budzą wiele emocji wśród uczestników.      

 

 

Runmageddon Bydgoszcz Park Myślęcinek
15.06.2024