Starty krok po kroku dla najmłodszych

Czym jest Runmageddon KIDS?

Runmageddon Kids to wersja najbardziej ekstremalnego biegu przeszkodowego w Europie dostosowana specjalnie do możliwości i potrzeb młodszych zawodników. Na trasie o długości około 1 km znajduje się minimum 10 przeszkód. Strefę KIDS znajdziecie zawsze w specjalnie wydzielonej części miasteczka podczas każdej imprezy z cyklu Runmageddon.

Czym jest Runmageddon Junior?

Runmageddon Junior to wersja najbardziej ekstremalnego biegu przeszkodowego w Europie dostosowana specjalnie do możliwości i potrzeb młodszych zawodników. Na trasie o długości około 3km znajduje się minimum 15 przeszkód. 

Dla kogo jest RMG KIDS?

Dla wszystkich dzieciaków! KIDSy startują w trzech kategoriach wiekowych: 

  • 4-5 lat
  • 6-8 lat
  • 9-11 lat

Zarówno długość trasy jak i trudność przeszkód dostosowana jest do każdej kategorii.

Dla kogo jest Runmageddon Junior?

Junior to formuła skierowana do nastolatków między 12. a 15. rokiem życia. Zarówno długość trasy, jak i trudność przeszkód, dostosowana jest do ich wieku i umiejętności.

Jak zapisać dziecko na bieg?

Aby zapisać dziecko na bieg, pełnoletni opiekun musi posiadać konto na stronie www.runmageddon.pl. Po zalogowaniu się należy wejść w zakładkę „KIDS&Junior" w profilu zawodnika, a następnie utworzyć profil Kidsa/Juniora (tylko za pierwszym razem). Następnie wystarczy wybrać odpowiednią imprezę oraz godzinę startu przypisaną do kategorii wiekowej młodego zawodnika.

Zapisałem swoją pociechę na serię KIDS/Junior, czemu startuje z moim imieniem?

Spokojnie, wszystko jest w najlepszym porządku. W serii KIDS/Junior dzieci zarejestrowane są na imię i nazwisko rodzica który dokonał zapisu. Z własnego konta korzystać można po ukończeniu 16 wiosen.

Czy moje dziecko może startować dwa razy w ciągu jednego dnia?

Jeśli tak bardzo Wam się spodoba – a nie mamy wątpliwości, że tak będzie – nie widzimy przeszkód! Wystarczy, że podejdziecie do stanowiska „Nowe Zapisy” w Biurze Zawodów KIDS i ponownie opłacicie bieg – otrzymacie nową opaskę upoważniającą do startu.

Moje dziecko ma 8,5 roku. Czy może wystartować w kategorii 9-11 lat?

Niestety nie. Żeby startować w danej kategorii wiekowej, zawodnik musi skończyć dolny próg wiekowy najpóźniej w dniu biegu.

Jedna z moich pociech ma 5, a druga 8 lat. Czy mogą wystartować razem?

Ze względów bezpieczeństwa – niestety nie. Ale mogą sobie wzajemnie kibicować zza taśmy ograniczającej trasę.

Jak odebrać pakiet KIDS/Junior?

KIDS: Udaj się do Biura Zawodów KIDS, tam wypełnij oświadczenie. Następnie podejdź do stanowiska weryfikacji z dowodem osobistym i odbierz pakiet. 

Junior: Udaj się do Biura Zawodów KIDS, tam wypełnij oświadczenie. Następnie podejdź do stanowiska weryfikacji z dowodem osobistym oraz ze startującym Juniorem i jego legitymacją. Wówczas będziecie mogli odebrać pakiet.

Czy pakiet startowy może odebrać ciocia/wujek/babcia/koleżanka/starszy brat?

Tak, jak najbardziej. Instrukcję odbioru pakietu znajdziecie powyżej.

Na ile przed biegiem musimy przybyć na teren imprezy?

Około godzinę przed biegiem – spokojnie zdążycie wtedy odebrać pakiet i się przebrać. Na około 15 minut przed startem należy stawić się już w pełnej gotowości w strefie startu. W tym czasie nasi wolontariusze będą pisać numerki na buziach i odbędzie się obowiązkowa rozgrzewka.

Gdzie znajduje się Biuro Zawodów KIDS?

Informacje na temat lokalizacji każdej z imprez znajdziecie w pakiecie informacji przed każdym eventem. Kiedy już dotrzecie na miejsce, kierunek wyznaczać będą nasze kolorowe KIDSOWE oznaczenia.

Czy mogę przenieść dziecko na inną godzinę?

Serie można zmieniać w ramach wolnych miejsc z poziomu własnego konta w miarę dostępności miejsc. Pamiętajcie, że wybrana seria musi zgadzać się z kategorią wiekową uczestnika. Jeśli limit miejsc się wyczerpał, nie możemy dopisać kolejnej osoby do serii. Jeśli miejsca w serii są nadal dostępne, a czas zapisów minął – zgłoście się do nas w sekcji „Nowe Zapisy" w Biurze Zawodów KIDS – pomożemy.

Czy można zapisać dziecko na miejscu?

Oczywiście! W Biurze Zawodów KIDS znajduje się do tego specjalne stanowisko – „Nowe Zapisy". Pamiętaj, że warunkiem zapisu na bieg jest rejestracja na stronie – w BZ KIDS również będzie taka możliwość, ale swoje konto i profil Kidsa lepiej założyć w domu lub przez telefon.

Czy mogę biec razem z dzieckiem?

Wykluczamy obecność rodzica na trasie – dzieci muszą sobie radzić! Staramy się budować tor w taki sposób, aby rodzice mogli biec wzdłuż toru żeby kibicować, filmować i fotografować. Jeśli chcesz wspólnie z dzieckiem przeżyć niezapomnianą przygodę ciśnijcie razem formułę Family!

Jakie przeszkody można spotkać na trasie KIDS?

KIDS: Znaczna część przeszkód opisana jest w zakładce Przeszkody KIDS, ale czym byłaby trasa Runmageddonu bez przeszkód-niespodzianek? Sprawdź przeszkody!

 

JUNIOR: Juniorzy cisną po trasie INTRO, więc pokonują przeszkody dla dorosłych (oczywiście dostosowane do ich umiejętności). Sprawdź przeszkody!

Co znajduje się w pakiecie startowym?

Pakiety startowe nieco różnią się między edycjami, ale zawsze znajdziecie w nim bandanę Kids, a na mecie medal, napój oraz wieczną chwałę. Kiedy temperatura jest nieco niższa, szef kuchni serwuje po ukończeniu biegu herbatkę z sokiem malinowym lub kakao.

A co, jeśli mój Kids nie da rady pokonać samodzielnie jednej z przeszkód?

Zachęcamy dzieciaki do pokonywania przeszkód samodzielnie, nawet jeśli za pierwszym razem się nie uda! Jeśli jednak przeszkoda okaże się za trudna, na pewno z pomocą ruszą nasi dzielni wolontariusze – są rozstawieni na trasie oraz przy przeszkodach, żeby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Dodatkowo za każdą serią rusza dedykowana osoba, która pomaga najwolniejszym zawodnikom i dba o ich sprawne dotarcie do mety.

Moje dziecko nie może wystartować, bo (wstaw swój powód)?

W sytuacji, gdy Uczestnik chce zrezygnować w przeciągu ustawowych 14 dni od daty zakupu, prosimy o kontakt@runmageddon.pl - nie rezygnuj z poziomu strony, wydłuża to proces reklamacyjny! Jeżeli zakup został dokonany wcześniej niż na 14 dni od daty zgłoszenia prośby, to przykra sprawa, ale nie ma możliwości zwrotu wpłaconej kwoty. Możesz jednak do tygodnia przed startem skorzystać z opcji rezygnacji - otrzymasz wtedy kod zniżkowy o wartości 50% wpłaconych pieniędzy. Możesz go wykorzystać w ciągu 3 miesięcy na starty w Runmageddonie!

Zawsze możesz też napisać do nas maila na kontakt@runmageddon.pl i opisać swój problem. Na pewno pomożemy! :)

Czy wymagana jest umiejętność pływania?

Chociaż na trasie mogą pojawić się przeszkody wodne, to poziom wody nie przekroczy kilkudziesięciu centymetrów.

Runmageddon Myślenice
27/28.07.2024