Do startu pozostało

Runmageddon Kraków by Samsung 25/26.08.2018 Biznes

KUP PAKIET

 

Kup pakiet i zapisz swoją Paczkę na bieg!

Termin: 25.08.2018

2 miasta już za nami! Teraz pora na Kraków, czyli serce Szlachetnej Paczki!

Wyłońcie się zza biurek! Zbierzcie się w 5-osobowe zespoły i podejmijcie wyzwanie! Czeka na Was 3-kilometrowa trasa z wodą, błotem, przeszkodami i tonami satysfakcji na mecie! Biegnij, pomagaj, WYGRYWAJ!

Paczką zawsze raźniej!

 

Podejmiesz wyzwanie, Runmageddończyku?

 

Masz pytania?

Michalina Zagórska
RUNMAGEDDON Biznes Szlachetna Paczka MANAGER

tel: +48 500 737 571 | michalina.zagorska@runmageddon.pl

 

 

Termin

Sobota, 25 sierpnia 2018

Miejsce

Zalew na Piaskach  "Kryspinów" LIKOM Sp. z o.o, Liszki

50°02'53.8"N 19°47'35.0"E

Informacje dla debiutantów

Zdecydowałeś się. Zgłoszenie zarejestrowane, opłata startowa wniesiona, wrzucasz posta na Fejsa, euforia nie pozwala Ci spać. Z każdą kolejną chwilą podekscytowanie zaczyna powoli przemieniać się w panikę: CO TERAZ?! Jak się przygotować? W co się ubrać? Spodnie długie czy krótkie? Koszulka z rękawem czy bez? Czy potrzebuję rękawiczek? Jeśli tak, to jakich?


Aby uniknąć przedstartowej paniki, przedstawiamy Dekalog Debiutanta, który przeprowadzi Cię szczęśliwie przez strategiczny okres przygotowań i zaprowadzi aż do samej mety. Napisany i atestowany przez naszego Złotego Partnera Treningowego Power Training!

 

1. Zacznij przygotowania już teraz - niezależnie od tego, czy dużo trenujesz i jesteś osobą sprawną fizycznie, czy minione miesiące lub lata spędziłeś przy biurku i na kanapie, powinieneś przygotować swój aparat ruchu do wyzwań, które czekają Cię na trasie. Mądre, kompleksowe treningi do Runmageddon Biznes Szlachetna Paczka powinny uwzględniać kilka ważnych aspektów:

  • przygotowanie biegowe - umówmy się, że pomiędzy przeszkodami trzeba się jakoś przemieszczać, najlepiej biegiem. W tym celu potrzebne jest zbudowanie niezbędnej wytrzymałości, która pozwoli na pokonanie dystansu.
  • trening siły - prawdopodobnie podczas startu przyjdzie Ci ciągnąć lub dźwigać ciężkie przedmioty. Oczywiście możesz liczyć na to, że Partnerzy z Twojego zespołu pomogą Ci się z nimi uporać, ale zawsze warto być samowystarczalnym. Satysfakcja jest wtedy mnożona razy sto :) Zatem dźwigaj, wyciskaj, podciągaj się na drążku i biegaj z obciążeniem.
  • trening sprawności specyficznej, czyli technika pokonywania przeszkód - opanowanie umiejętności wspinania na linę, przechodzenia “wisielca” oraz multi-riga, a nawet “zwyczajnego” czołgania, pozwoli Ci nie tylko na sprawne ich pokonanie, ale również na zaoszczędzenie sił. A siły na trasie będą Ci jeszcze potrzebne, oj będą… :)


2. Pomagaj i pozwól sobie pomóc członkom swojego zespołu (i nie tylko!) - najważniejsza z wszystkich zasad! Pamiętaj, że na trasie wszyscy jesteśmy jedną wielką błotną rodziną. Nie bój się prosić o pomoc i oferuj swoje pomocne ramię tym, którzy tego potrzebują. Nie krępuj się, jeśli przy podsadzaniu na ścianę trzeba będzie chwycić kogoś za pośladki, nie obruszaj się, gdy koleżanka z pracy stanie na Twoim ramieniu ubłoconym butem, nie przyglądaj się biernie, gdy ktoś zaplącze się w drut kolczasty. Podbiegnij, zareaguj, zaoferuj pomoc. I o taką też pomoc proś współtowarzyszy za każdym razem, gdy będziesz miał kłopot z pokonaniem przeszkody samodzielnie. Współpraca na trasie to najważniejsza cecha Runmageddonu. Bez niej ta przygoda nie byłaby nawet w połowie tak fajna!

 
3. Uwierz w siebie i nie bój się pokonywać przeszkód - nawet tych trudnych i wymagających. Pamiętaj, że organizator chce "tylko" utrudnić Ci życie, a nie Cię uszkodzić, więc każda przeszkoda jest w Twoim zasięgu. Nie zastanawiaj się, nie wpatruj godzinami w ścianę, nie bój się skoczyć do wody, nie módl się w nieskończoność przed przeszkodą lodową. Po prostu zrób to szybko. Po pierwsze nie będziesz w ten sposób robić korków na przeszkodzie, a po drugie krócej będzie ci nieprzyjemnie. Oczywiście na trasie spotkasz również przeszkody, których pokonanie wiąże się z przebywaniem na wysokości (np. ściany) - skup się wtedy, zachowaj zasady bezpieczeństwa, zsuń maksymalnie nisko i zawsze zeskakuj na nogi lekko ugięte w kolanach.

4. Pamiętaj o rękawiczkach - ochronią Cię przed otarciami dłoni i zapewnią stabilny chwyt na przeszkodach. Najlepiej sprawdzą się zwykłe gumowane rękawice ogrodowe, dostępne za kilka złotych w każdym markecie budowlanym. Zimą warto założyć pod nie jakąś dodatkową cienką parę lub zaopatrzyć się w ocieplaną wersję rękawiczek roboczych.

5. Zasłoń kolana i łokcie - nie ma nic przyjemnego w szorowaniu nimi po kamieniach, żwirze czy węglu, dlatego zawsze zalecamy zakładać dłuższe legginsy (długie lub ¾), a także koszulkę z długim rękawem. Latem sprawdzi się opcja koszulka na ramiączkach + rękawki biegowe, chroniące łokcie i przedramiona przed otarciami. Docenisz tę radę zwłaszcza podczas czołgania. No chyba, że jesteś wyjątkowo hardcorowy, tak jak my.

6. Pamiętaj, aby strój startowy wykonany był z materiału technicznego - ważna zasada: zero bawełny! Weź ją sobie do serca. Ubranie, jakie masz na sobie, powinno być wykonane z materiału, który oddycha i przede wszystkim odprowadza wilgoć. Z wielkim prawdopodobieństwem należy przyjąć, że podczas każdego Runmageddonu znajdą się przeszkody wodne. Bawełna chłonie wodę jak gąbka, co powoduje, że ubranie robi się ciężkie, a ciało szybciej się wychładza. Wystrzegaj się jej!

7. Przeczytaj uważnie regulamin i śledź wszelkie informacje, które Organizator wysyła mailem oraz zamieszcza przed biegiem na stronie internetowej i Facebooku - podobno ludzie nie lubią czytać, ale jest wiele pytań, które zadają sobie Uczestnicy przed swoim pierwszym startem i odpowiedź na nie znaleźć można właśnie tam. Kiedy i gdzie należy odebrać pakiet startowy, jakie zasady panują na trasie, co należy zrobić, jeśli nie potrafisz pokonać przeszkody, jakie obuwie jest niedozwolone - regulamin oraz FAQ to naprawdę źródło cennych informacji :) Zapoznanie się z nimi rozwieje wiele Twoich wątpliwości i pomoże sprawniej przebrnąć od startu aż do mety.

8. Graj fair - nie omijaj przeszkód i nie skracaj trasy. Zabawa zabawą, ale pamiętajmy, że bierzesz udział w zawodach sportowych, na których panują określone zasady. Najważniejszą z nich jest bycie uczciwym w stosunku do pozostałych uczestników. Tak zachowują się sportowcy (również amatorzy) oraz po prostu uczciwi ludzie. Zasada ta dotyczy nie tylko najlepszych zawodników, walczących o podium, ale również tych ze środka i końca stawki. Nie przejmuj się, jeśli nie potrafisz pokonać jakiejś przeszkody. W zamian możesz wykonać zadanie, które organizator ustalił jako jej zamiennik - najczęściej jest to 20 burpees (padnij-powstań) lub runda karna z obciążeniem. Przy czym dwadzieścia to DWADZIEŚCIA, a nie pięć czy osiem ;) 

9. Zainwestuj w buty trailowe - buty biegowe z agresywnym bieżnikiem to nie tylko kwestia fanaberii, lecz przede wszystkim Twojego bezpieczeństwa. Wszędzie tam, gdzie do pokonania będą grząskie, śliskie, ubłocone lub ośnieżone podbiegi i zbiegi, przydadzą się buty zapewniające przyczepność na tak wymagającym podłożu. Obuwie treningowe prosto z sali fitness nie będzie w stanie ochronić Cię przed poślizgnięciem i upadkiem, co skutkować może obiciem lub nawet kontuzją. Obecnie na rynku mamy spory wybór obuwia dla biegaczy górskich/OCR, a niektóre modele można nabyć w cenie poniżej 100 zł. Pamiętaj oczywiście, że przed startem buty należy rozbiegać, czyli odbyć w nich kilka treningów biegowych, podczas których sprawdzisz, czy są wygodne i dopasowane do Twojej stopy. Podczas biegów słynących z dużej ilości błota warto okleić buty taśmą, aby zapobiec zgubieniu ich w grząskim bagnie.


Oczywiście dobre rady można mnożyć w nieskończoność, ale tak naprawdę żadne wypasione buty, profesjonalne rękawiczki, czy najlepsze nawet przygotowanie treningowe nie zastąpi odwagi, aby przeżyć przygodę życia!

 

 

 

Biegli z nami:

Dostępne formuły

Pozostałe eventy

Runmageddon Myślenice
27/28.07.2024