środa, 28 kwietnia 2021

Kiedy najlepiej zacząć biegać w serii Elite?

Zastanawiasz się czy nadszedł ten moment, żeby zmierzyć się ze wszystkimi przeszkodami samodzielnie i porównać swój czas z najlepszymi przeszkodowcami w Polsce?

Jeżeli masz już takie myśli to znak, że ciągnie Cię do rywalizacji i chcesz dać z siebie maxa na trasie Runmageddonu! W takim razie warto odpowiedzieć sobie na pytanie: kiedy najlepiej zacząć biegać w serii Elite i jakie są z tego korzyści?

Zacznijmy od podstaw. Moja propozycja to początkowo kilka startów w serii OPEN, w których zdobędziesz doświadczenie, poznasz przeszkody oraz sprawdzisz jak Twój organizm zareaguje na taki wysiłek. Jeżeli zobaczysz, że zaczynasz GŁADKO pokonywać przeszkody to warto pobiec jeden bieg OPEN szybciej i samemu robić wszystkie przeszkody. 

Jeżeli start kontrolny pójdzie Ci dobrze i jesteś pewien, że pokonasz samodzielnie wszystkie przeszkody, to nie ma na co czekać! Leć i zakosztuj tej rywalizacji!

Moja rada: nie nakładaj na siebie za dużej presji i nie walcz o opaskę do ostatnich sił. Daj sobie po 3-5 prób na każdej przeszkodzie, a jak nie wyjdzie... to trudno. Tym razem widocznie miałeś oddać opaskę, aby przeanalizować błędy i przećwiczyć te elementy później na treningu!

Tutaj możesz poczytać o tym kiedy warto zrezygnować z dalszej walki o opaskę i zejść z trasy. Jeżeli nie wiesz co robisz źle, albo co trzeba poprawić to napisz do mnie wiadomość, najlepiej z filmem, a chętnie Ci podpowiem! Wiele filmów instruktażowych znajdziesz też na moim kanale YouTube.

Mam też złą wiadomość dla wszystkich z team #tylkoprzeszkody. W serii Elite większość Zawodników pokonuje przeszkody bez problemu, a o zwycięstwie decyduje to jak szybko biegają. Dlatego jak chcesz być najlepszy to musisz zacząć biegać! I to szybko :) 

Pamiętaj też, że nie każdy chce i dąży do tego żeby biegać w serii Elite. Większość osób biega Runmageddony dla zabawy, aktywnego spędzania czasu i pokonywania swoich granic. To, że ktoś biega w serii OPEN nie znaczy, że jest słabszy. Dlatego nie ma co wywyższać się, że należy się do serii Elite. Walcz o to, żeby być coraz lepszym w tym, co robisz i realizować swoje cele! 

Ja trzymam mocno z Ciebie kciuki i życzę powodzenia w walce o jak najlepszy czas! Pamiętaj też o rywalizacji Fair Play! 

Do zobaczenia na trasie! 

Z Ninja covidowymi pozdrowieniami

Jakub Gładki Zawistowski 

Runmageddon Ostrołęka 5K by Melvit
07.08.2021