wtorek, 8 czerwca 2021

Przygotowywanie trasy z NEO TOOLS

 

Przygotowanie trasy z NEO TOOLS

 

 

Jesteście ciekawi, jak nasza Ekipa buduje trasy? Przeczytajcie sami, jakich narzędzi wymaga jeden z najważniejszych elementów każdego eventu!

 

 

"Specyfikacja pracy w Runmageddonie jest tak szeroka, jak szeroki jest wybór narzędzi NEO TOOLS. W trakcie przygotowania eventu najczęściej dzielimy się na kilka mniejszych ekip – Inżynierów i Komandosów, którzy w różnym zakresie odpowiadają za określone części trasy.

 

 

Inżynierowie w swojej pracy wykorzystują między innymi:

 

 

KLUCZE NASADOWE 1/2", 3/8", 1/4", ZESTAW 233 SZT.

 

Większy zestaw kluczy nasadowych to strzał w dziesiątkę dla naszych Inżynierów. Posiada aż 77 elementów – więcej od zestawu używanego przez naszych Komandosów. Można w nim znaleźć dosłownie wszystko co jest potrzebne do montażu naszych przeszkód.

 

Grzechotki w 3 różnych rozmiarach są mega wytrzymałe, niesamowicie wygodne w użyciu i proste w obsłudze.

 

Przedłużki również ułatwiają pracę, na przykład kiedy w naszych konstrukcjach trafiamy na trudno dostępną śrubę – pomiędzy metalowymi blachami w profilu do ściany ukośnej. 

 

Zestaw zawiera także często przez nas używane klucze imbusowe w wielu rozmiarach, których potrzebujemy np. do dokręcania ruchomych łożysk przy przeszkodach takich jak Drabinka Ruchoma, Wariat, czy DNA, końcówki wkrętakowe, nasadki typu E, adaptery do wkrętarek w różnych rozmiarach, które są naprawdę przydatnymi elementami i dobrze współpracują z naszymi elektronarzędziami. W zestawie znajdziecie również różnorodne klucze płasko-oczkowe.

Grzechotki świetnie sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach, dzięki małemu kątowi potrzebnemu do przeskoku zapadki. Zestaw świetnie uzupełniają elementy dodatkowe takie jak: wkrętaki, klucz do rur, który idealnie spisuje się przy przeszkodach z doprowadzaniem wody takich jak: Ściana Płaczu. Ponadto kombinerki mega nadają się do dokręcania karabinków na naszych przeszkodach z wykorzystaniem zawiesi, np. kule, ringi, opony, liny drabinki na przeszkodach takich jak: Low Rig, Multi Rig, Podciągnie na linie, Helikopter, Fireman. Moim zdaniem, jedyne w co mógłby zostać ubogacony zestaw to długa końcówka w rozmiarze 24 oraz płaski klucz 24. 


Wszystkie elementy są naprawdę wysokiej jakości, trwałe i wytrzymałe. Całość zapakowana w wygodną i wytrzymałą na uszkodzenia walizkę. Z pewnością posłużą nam długi czas.

 

 

 

SKRZYNKA NARZĘDZIOWA 22", Z ORGANIZERAMI

Od dawna brakowało nam porządnej, wytrzymałej i pojemnej skrzynki na narzędzia. Skrzynka narzędziowa NEOTOOLS doskonale spełnia nasze oczekiwania. Mieści dużą ilość narzędzi takich jak młotek, klucze nastawne, miary, klucze płaskie, klucze do rur, kombinerki, cążki, noże, opaski zaciskowe. Często nasze przeszkody znajdują się w miejscach, do których dojazd jest utrudniony. Wtedy zostawiamy auto i musimy do przeszkody dojść pieszo zabierając ze sobą potrzebne narzędzia. Dzięki skrzynce nie musimy chować narzędzi po kieszeniach lub nosić ich na kilka kursów, tylko pakujemy wszystko co potrzebne w jedną wygodną, poręczną skrzynkę. Wbudowany w skrzynkę organizer bardzo ułatwia pracę – pozwala na noszenie ze sobą, a zwłaszcza na utrzymanie w porządku, zapasu najróżniejszych rodzajów śrub, podkładek, nakrętek i wkrętów używanych przy naszych konstrukcjach. Nierzadko musimy wymieniać je na nowe, kiedy błoto, deszcz lub rdzawy ząb czasu spowoduje nagłą konieczność wymiany śrub na przeszkodach. Do tego skrzynka jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki pogodowe.

 

GRZECHOTKA TELESKOPOWA 3/8", 215-315 MM

Grzechotka teleskopowa doskonale współgra z zestawem kluczy nasadowych. Przydaje się do dokręcania śrub w trudno dostępnych miejscach. Często też podczas pracy inżynierskiej mamy do czynienia z zapieczonymi śrubami, które trzeba rozkręcić, aby zdemontować przeszkodę. Użycie tej grzechotki na maksymalnej długości zdecydowanie ułatwia poradzenia sobie z takimi śrubami poprzez zastosowanie dłuższej dźwigni, co daje większą siłę przeciwko śrubie.
 

 

KLUCZ NASTAWNY 200 MM, ZAKRES 0-29 MM

Przydatne narzędzie przy przeszkodach, przy składaniu których używamy kilku rodzajów śrub. Bardzo szeroki zakres rozstawu szczęk i łatwość obsługi pozwala na szybki i łatwy montaż wielu przeszkód bez ciągłej zmiany klucza w ręku.  Wygodny uchwyt, praca z tym narzędziem jest przyjemna, nawet po długim czasie. Świetny się sprawdza przy przeszkodach, w których poziom ustawiamy przez wykręcanie nóg np. Multi Rig, Low Rig , Klatki Combo, DNA, czy Chomik. Potwierdzamy również odporność uchwytu na oleje i smary – nogi wyżej wymienionych przeszkód są nim pokryte w celach konserwacji.
 


SZCZYPCE DO RUR 250MM, ZAKRES 0-42 MMS

Wiele przeszkód posiada elementy zawieszone na karabińczykach. Szczypce do rur umożliwiły maksymalne ich dokręcenie, dzięki czemu zmniejszono ryzyko jakichkolwiek awarii podczas startów. Po zakończeniu imprezy, wykorzystaliśmy je przy rozkręcaniu poszczególnych elementów, co bardzo przyśpieszyło demontaż konstrukcyjnych przeszkód.


 


 

 

Drugą grupą wykorzystującą w swojej pracy wiele narzędzi są Komandosi:


 

KLUCZE NASADOWE 156 SZT., 1/4", 3/8", 1/2", CRV

Zestaw używany głownie przez naszych Komandosów przy stawianiu przeszkód o mniejszych gabarytach takich jak: Kratownice, Poręcze Wąskie, Poręcze Szerokie, Koziołki Poznańskie, Domek z Kratownic. Jest doskonale wyposażony, zawiera wszystkie potrzebne rozmiary kluczy płaskich i nasadowych, których używamy przy mniejszych konstrukcjach. Klucze są niesamowicie wytrzymałe i odporne na ciężkie warunki – nasza praca niejdenokrotnie wymaga skręcenia elementów stojących w błocie lub wodzie. Przedłużki pozwalają na dotarcie kluczem w mało dostępne miejsca. Bardzo bogaty wybór, często używanych przez nas końcówek wkrętakowych (płaskie, krzyżowe, sześciokątne, Torx), pozwala na szybkie i bezproblemowe używanie wkrętów o najróżniejszych rozmiarach. Zdecydowanie przydaje się to przy skręcaniu drewnianych elementów takich jak np. palety, Ścianki do wody, Przejście A (krzyżujące trasę z kratownicy).

 

 

TOPOREK BUSHCRAFTOWY W FUTERALE 400G

Toporek wykorzystujemy najczęściej do czyszczenia pozostałości po wyciętych drzewach lub stwarzających niebezpieczeństwo zawodnikom gałęzi.

 

 

Jako szef trasy wraz z kilkoma osobami jesteśmy, można by powiedzieć wszędzie. Różnorodność naszych zadań pozwala nam na wykorzystywanie wielu narzędzi.


 

DALMIERZ LASEROWY, ZASIĘG 0.2- 60 M

Urządzenie doskonale sprawdza się przy projektowaniu trasy oraz miasteczka eventowego. Niejednokrotnie rozmieszczenie przeszkód i elementów miasteczka musi być zaplanowane z bardzo precyzyjnie tak, aby wszystko się pomieściło. Dalmierz z zasięgiem do 60M pozwala z dużą dokładnością odmierzyć odległości między kolejnymi przeszkodami na Miasteczku Eventowym, odległości między barierkami, rozmieszczenie Depozytu i Biura Zawodów oraz Strefy Startu i Mety. Przydatny również dla naszych inżynierów, gdy muszą wyznaczyć pole budowy pod nasze największe przeszkody konstrukcyjne takie jak: Multi Rig, Fireman, Poledance i Helikopter. Wbudowana w urządzenie poziomica jest przez nas używana nieustannie przy poziomowaniu naszych przeszkód, do czego przykładamy dużą wagę. Pozwala to zachować sprawność i stabilność konstrukcji, a co za tym idzie bezpieczeństwo naszych Zawodników, które jest priorytetem. Urządzenie jest też odporne na ciężkie warunki pogodowe i terenowe (deszcz, błoto).


NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE

Posiadanie pod ręką takiego narzędzia wielofunkcyjnego przez każdego pracownika w terenie, znacznie usprawnia pracę. Często zdarzają się sytuacje losowe, kiedy akurat potrzeba coś przeciąć albo dokręcić. Kombinerki przydały się np. przy luzowaniu mocno dokręconych nakrętek oraz przy przecinaniu plastikowych opasek zaciskowych. Ostrza wykorzystano m.in. przy rozcinaniu worków jutowych napełnionych piaskiem, które służyły np. jako obciążenie dla Zawodników podczas biegu. Natomiast ostrza z ząbkami, sprawnie przecinały grube liny, których nie dało się rozplątać.

 

 

 

WÓZEK TRANSPORTOWY SCHODOWY SKŁADANY UDŹWIG 150 KG

Organizując imprezy dla kilku tysięcy Uczestników średnio co dwa tygodnie przewozimy i przerzucamy mnóstwo ciężkich kartonów. Dzięki temu wózkowi nasza praca stała się o wiele wygodniejsza i bezpieczniejsza."

 

 

Inżynier – Marcin "Serfer" Nowakowski
Komandos – Malwina "Malwa" Kozłowska
Szef Trasy – Patrycja "Patka" Hornig

 

Runmageddon Warszawa
02/03.10.2021