czwartek, 3 listopada 2022

Superliga RMG 2022 - podsumowanie

Przez cały rok „Eliciarze” walczyli o najwyższe stopnie podium, trofea i pieniądze, zdobywając punkty za każdą ukończoną trasę w poszczególnych formułach. Niezależnie od ilości startów w sezonie, punkty były liczone z tych 6 najlepszych – najwyżej notowanych. Mnożnik punktów przedstawiał się następująco:  Rekrut 1x ,Classic 1,5x, Hardcore 2x i Ultra 2,5x.

Wyjątek stanowiło finałowe rozstrzygnięcie w Jakuszycach, gdzie punkty były liczone podwójnie.

       

Superliga Runmageddon z pieniężną pulą nagród 35 000 zł!

_______________________________________________________________________________

To przełomowy rok  dla zawodników Elite ściągających się w Runmageddonie, bowiem tak wysokiej puli nagród pieniężnych jak dotąd jeszcze nie było!

Mało tego! Nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy, kwalifikujący się aż do 30 miejsca w tabeli! Zwycięzca Superligi RMG „zgarnął” 7,5 tys. zł, zaś dla osób zajmujących ostatnie miejsca w tabeli, organizator przewidział po 500 zł z puli.

Finał pełen niespodzianek!

_______________________________________________________________________________

Przez dużą część sezonu na szczycie klasyfikacji znajdowali się tacy OCR-owi wyjadacze jak Dainius Liutkus (OCR BALTIC WARRIORS) z Litwy, który był absolutnym fenomenem tego sezonu, stając na podium prawie za każdym razem – niestety finałowe starty w Rekrucie i Hardkorze na Polanie Jakuszyckiej nie były dla niego udane, przez co w klasyfikacji ogólnej Superligi RMG uplasował się na czwartym miejscu.

- Dzisiejsza trasa nie była do końca tym w czym czuję się mocny – zwłaszcza asfaltowe odcinki dały mi nieźle w kość – mówił w wywiadzie reprezentant OCR BALTIC WARRIORS.

Wywiad z Dainiusem o sezonie 2022 oraz planach na przyszły sezon już wkrótce na łamach naszego magazynu!

Zaraz obok niego zaciętą walkę toczył Wojciech Brzoskwinia (Lemon Team) oraz Klaudia Szuba – Łata (Runmageddon Team) – która ostatecznie zakończyła sezon na drugim miejscu! Na wysokiej pozycji ( 5 miejsce ) znalazła się także jej koleżanka z teamu – Julia Maciuszek.

Finał w Jakuszycach – jak na finał przystało – zaskoczył pod wieloma względami całe środowisko OCR. Tamtejszy Rekrut oraz Hardcore mocno „namieszał” w tabeli!

Podwójne zwycięstwo Marcela Fabiana – reprezentanta Socios Silesia  – w wyżej wymienionych formułach, zapewniło mu wejście na podium i zajęcie trzeciego miejsca w Superlidze RMG 2022!

Warto dodać, że to wyjątkowo udany rok dla drużyny „Socios Silesia” – dwójka i reprezentantów tej drużyny znalazła się na podium superligi, wraz ze zwyciężczynią – Małgorzatą Szarugą!

Finał Superligi RMG: podium zdominowały kobiety!

_______________________________________________________________________________

Zaintrygowani? W takim razie nie ma się co zastanawiać! Runmageddon Elite czeka na kolejnych uczestników w przyszłym sezonie! Kto wie, może są wśród Was talenty na miarę Małgorzaty Szarugi ( I miejsce w klasyfikacji Superligi), Klaudii Szuby – Łaty( II msc)  czy Marcela Fabiana (III msc), czyli tegorocznych triumfatorów Superligi RMG!

Łatwo nie będzie – to pewne! Niemniej jak przekonywała tegoroczna zwyciężczyni klasyfikacji – Małgorzata Szaruga – walka zawsze się opłaca!

- Mój przekaz jest następujący: nie poddawajcie się i walczcie do końca! Mówi się, że „jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie – znajdziesz powód” – powiedziała wzruszona Małgorzata Szaruga, na mecie w Jakuszycach.


Tegoroczna rywalizacja była bardzo wyrównana - liderkę od drugiej w kolejności Klaudii Szuby-Łaty dzieliło zaledwie 25 punktów. “Srebrna medalistka” podkreślała, że ten rok był dla niej owocny i bardzo obfity w starty:

– Od 2016 roku nie miałam aż tak dużo startów w RMG. Sama czuję po sobie, że z roku na rok jestem coraz lepsza i na pewno ten sezon był dla mnie przełomowy - podsumowała swoje tegoroczne występy Szuba-Łata.

Zadowolenia nie krył również Marcel Fabian, który w przedostatni weekend października przypieczętował swoją dominację w seriach Elite Rekrut oraz Hardcore:

– Super! Bardzo się cieszę, że wygrałem obydwie serie, co w przypadku zwłaszcza dzisiejszego hardkora nie było łatwe, gdyż trasa była trudna. Zwłaszcza końcówka – piekielnie mocna – jakieś 10-12 przeszkód z rzędu, dało mocno popalić. W każdym razie nie mogłem sobie wymarzyć lepszego zakończenia sezonu – mówił w wywiadzie.

Jak potoczą się losy liderów w przyszłym sezonie? Czas pokaże. Jeśli czujecie, że chcielibyście spróbować swoich sił w startach Elite - trenujcie! Jest to idealny moment, by przygotować sie do przyszłego sezonu. Sprawdźcie gdzie już możecie się zapisać!

>>> https://www.runmageddon.pl/imprezy

Poniżej klasyfikacja najlepszej trzydziestki Superligi RMG 2022:

                                                     


 

Runmageddon Wrocław - Partynice
05/07.04.2024